Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Tenis: Na Beckera si "posvieti" daňový úrad, riaditeľská stolička zatiaľ otázna

TASR|13. feb 2001 o 17:28

Mníchov 13. februára (TASR) - Nemecký daňový úrad preveruje bývalú nemeckú tenisovú hviezdu Borisa Beckera v súvislosti s daňovými nedoplatkami. Podľa predstaviteľov mníchovskej pobočky sa jedná o sumu 50 miliónov mariek, ktorú trojnásobný víťaz Wimbledon

u neodviedol za príjmy v rokoch 1985 - 1993.

V prípade úspechu daňových úradníkov bude musieť Becker zaplatiť "tučnú" pokutu, čo by v jeho súčasnej situácii znamenalo asi totálny bankrot, nakoľko po rozvode bude musieť svojej exmanželke Barbare zaplatiť 10 až 30 miliónov. Nevyhne sa ani alimentom pre nemanželské dieťa s ruskou modelkou Angelou Jermakovovou.

Na druhú koľaj odsunul Beckera aj Nemecký tenisový zväz (DTB) v rozhodovaní o poste riaditeľa tenisového turnaja v Hamburgu. Prednosť v rokovaniach dostala Steffi Grafová, Becker si na stretnutie bude musieť zatiaľ počkať.

"Najprv sa stretnem s Steffi, pretože som to avizoval už skôr a slovo dodržím. Potom budem hovoriť aj s Borisom Beckerom, samozrejme pokiaľ bude mať záujem. Do úvahy však pripadá aj Michael Stich," povedal prezident DTB Georg von Waldenfels.

Súvisiace články