Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Tenis: Na Australian Open nebudú štartovať Dokičová, Testudová ani Martin

TASR|Publikované 4. dec 2002 o 16:55

Melbourne 4. decembra (TASR) - Organizátori úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open oznámili, že na dvorcoch v Melbourne budú chýbať v ...

Melbourne 4. decembra (TASR) - Organizátori úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open oznámili, že na dvorcoch v Melbourne budú chýbať v ženskom pavúku Juhoslovanka Jelena Dokičová, Francúzka Sandrine Testudová, Španielka Arantxa Sanchezová-Vicariová a medzi mužmi americký veterán Todd Martin.

Devätnásťročná Dokičová oznámila svoje rozhodnutie neštartovať na januárovom turnaji už začiatkom mesiaca a ako dôvod uviedla fakt, že sa necíti vítaná v krajine, kde žila šesť rokov. "Väčšina jej obáv pramení z médií, ktoré ju naháňali a nepomohol tomu ani jej otec," povedal prezident Austrálskej tenisovej federácie Geoff Pollard.

Testudovú onedlho čakajú materské povinnosti, Španielka Aranta Sanchezová-Vicariová v novembri oznámila ukončenie svojej bohatej a úspešnej kariéry, počas ktorej získala 29 turnajových prvenstiev na okruhu WTA vo dvojhre a štyri grandslamové tituly. Na turnaj sa prihlásila aj bývalá svetová jednotka Švajčiarka Martina Hingisová, ktorá sa na jeseň podrobila operácii členka. "Je skvelé, že Martina dala najavo svoju vôľu štartovať na Australian Open a všetci dúfame, že sa dá do začiatku turnaja zdravotne do poriadku," povedal šéf Asutralian Open Paul McNamee.

Otvorenou stále ostáva účasť amerického velikána bieleho športu Peta Samprasa, ktorý od svojho septembrového triumfu na grandslamovom US Open neabsolvoval žiaden turnaj ATP. Tridsaťjedenročný Sampras by mal oznámiť rozhodnutie ohľadom jeho tenisovej budúcnosti v najbližších dňoch.

mk mp

Súvisiace články