Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Tenis: MS novinárov aj s účasťou prezidenta SR Rudolfa Schustera

TASR|Publikované 20. aug 2002 o 13:58

Bratislava 20. augusta (TASR) - Na budúci týždeň vo štvrtok odštartujú na tenisových dvorcoch TJ Slávia Právnik pri bratislavskom Draždiaku majstrovstvá ...

Bratislava 20. augusta (TASR) - Na budúci týždeň vo štvrtok odštartujú na tenisových dvorcoch TJ Slávia Právnik pri bratislavskom Draždiaku majstrovstvá sveta novinárov družstiev pod názvom Wort Media Open 2002. V rámci exhibície odohrá štvorhru aj prezident SR Rudolf Schuster, ktorý sa na kurte objaví s ministrom zahraničných vecí Eduardom Kukanom, veľvyslancom Ruska a USA.

Príchod účastníkov z 12 krajín sa očakáva do bratislavského hotelu Carlton v stredu 28. augusta, prvé zápasy sú na programe vo štvrtok od 9. hodiny. Počet slovenských družstiev je minimálne dve, no v prípade nepotvrdenia účasti iných prihlásených, môžu byť až štyri.

Systém turnaja museli organizátori upraviť, keďže na požiadanie účastníkov sa zredukoval počet dní turnaja z piatich na tri. Hrať sa bude v štyroch skupinách po štyri tímy, každý s každým, pričom jedno družstvo musí obsahovať minimálne troch a maximálne piatich účastníkov. Jeden člen družstva ďalej musí mať nad 50 rokov, jeden pod 50 a v družstve musí byť aj jedna žena.

Do semifinále postúpi iba víťaz skupiny, finále je na programe v sobotu popoludní, avšak už na dvorcoch blízkeho tenisového klubu Matchball.

Súvisiace články