Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Tenis: Moška sníva o výhre Slovenska vo finále Pohára federácie

TASR|Publikované 11. okt 2002 o 14:44

Bratislava 11. októbra (TASR) - Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška je presvedčený historickej šanci slovenského fedcupového ...

Bratislava 11. októbra (TASR) - Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška je presvedčený historickej šanci slovenského fedcupového tímu získať trofej za prvenstvo v tomto ročníku Pohára federácie. Hoci za favorita finálového turnaja v Maspalomas na Kanárskych ostrovoch (28. októbra - 3. novembra) sú považované domáce Španielky, Moška verí, že zverenky kapitána Tomáša Malika tieto papierové predpoklady vyvrátia.

"Podľa môjho názoru máme tentoraz absolútnu historickú šancu vyhrať Pohár federácie, snívam o tom, že sa tak aj stane," priznal generálny sekretár STZ Igor Moška a povedal: "Daniela Hantuchová má na to, aby bola čoskoro medzi piatimi najlepšími hráčkami sveta. Technicky je pripravená už teraz, ale ešte má určité fyzické rezervy. Do záverečných bojov vo Fed Cupe sa pre spor vo vnútri tímu nedostali Američanky, ale ak na budú rok budú hrať v plnej sile, teda na čele so sestrami Wiliamsovými, tak sa už takáto príležitosť nezopakuje." Výhodou slovenského tímu je vyrovnanosť hráčok tzv. druhého sledu, ale k Hantuchovej, ktorá sa na budúci týždeň ocitne v rebríčku WTA na 10. mieste, chýba kapitánovi Tomášovi Malikovi druhá singlistka, ktorá by sa jej svojou výkonnosťou priblížila. "Daniela potrebuje mať vedľa seba takú hráčku. Zdá sa, že sa ňou pomaly stáva Janette Husárová. V štvorhre to spĺňa na sto percent, som presvedčený, že ak budú spolu hrať, bude to najlepší pár na svete," prízvukoval generálny sekretár a dodal: "To, že na turnajoch spolu neštartujú, je škoda. Ale verím, že sú to perspektívni kandidáti na zisk medaily na OH 2004 v Aténach."

Slovenská výprava odletí do dejiska turnaja v piatok 25. októbra. "Realizačný tím sa nezmenil, spolu s ním odletia na Grand Canaria tie hráčky, ktoré vypadnú z turnajov, ostatné sa k tímu pripoja v nedeľu, prípadne v pondelok. O tamojšej hale idú dobré referencie, takže nič by kvalitnej príprave nemalo stáť v ceste. Španielky sa považujú za jednoznačné favoritky, hrajú doma a v družstve by mali byť aj veteránky Arantxa Sanchezová-Vicariová a Conchita Martinezová. Naše sú však ďnažhavenéď svojimi výkonmi dokázať opak."

Termín nahlásenia nominácie na Medzinárodnú tenisovú federáciu je 21. október, otáznikom je súčasný zdravotný stav stabilnej členky kádra Martiny Suchej, ktorá má problémy s ramenom. "Dúfame, že sa dá do poriadku. Odhlásila sa síce z turnaja VÚB Open v Bratislave, ale plánuje štartovať v Luxemburgu, takže by mala mať aj zápasovú prax," povedal Moška a k možnosti jej nahradenia Ľudmilou Cervanovou dodal: "Nie som si momentálne istý, či má podpísanú zmluvu so zväzom. Mám taký pocit, že ju dodatočne parafovala. Nominácia je ale v každom prípade vecou kapitána."

mi ki

Súvisiace články