Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Tenis: Moška odmieta reakcie na dotácie NTC a argumentuje poslednou injekciou

TASR|5. dec 2001 o 14:52

Bratislava 5. decembra (TASR) - Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška odmietol negatívne reakcie médií a verejnosti na pridelenie ...

Bratislava 5. decembra (TASR) - Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška odmietol negatívne reakcie médií a verejnosti na pridelenie finančných prostriedkov vládou SR na výstavu Národného tenisového centra (NTC), ktoré by malo stáť 330 miliónov slovenských korún. Podľa Mošku posledná veľká injekcia pre slovenský tenis bola poskytnutá ešte v roku 1940.

"Mrzí nás, že pridelenie financií na NTC bolo verejnosti prezentované v konfrontačnom duchu," vyjadril sa I. Moška a dodal: "O pridelenie sme sa pokúšali už päť rokov, vždy sme boli odsunutí na neskorší termín a prioritu dostali iné športy. Musím zdôrazniť, že do tenisu boli väčšie peniaze investované naposledy v roku 1940, keď sa vybudoval areál Slovana. Tento šport čakal na Slovensku až 61 rokov na veľkú investíciu. Reakcia médií je preto nekorektná. Návrh sme pripravili v úzkej spolupráci s pracovníkmi ministerstva školstva a ministerstvo ho na rokovanie vlády aj predložilo. NTC bude jedno moderné športovisko, ktoré bude Slovensko náležite reprezentovať. Tenis je populárny šport, čo ukázalo aj finále Davisovho pohára v Austrálii. Včera sme na sekretariát dostali prostredníctvom faxu poďakovanie od Medzinárodnej tenisovej federácie, v ktorom nám jej poprední predstavitelia zablahoželali k úspešnému zorganizovaniu barážového stretnutia s Chile v Prešove. Na záver faxovej správy však nezabudli uviesť, že to bola posledná výnimka pre STZ, zorganizovať podujatie takého rangu, akým Davis Cup určite je, v podmienkach nevyhovujúcich predpisom ITF."

Výstavba NTC, s ktorou sa začne už tento rok na Príkopovej ulici v Bratislave, sa bude financovať z výnosov privatizácie a z lotérií a čiastočne prispeje aj Slovenský tenisový zväz (STZ). Návrh projektu na stavbu centra vypracoval STZ a na rokovanie kabinetu ho predložilo Ministerstvo školstva SR. STZ ešte v roku 1999 odkúpil od Tenisového klubu Slovan Bratislava pozemok za 23 miliónov, ktoré poskytol Štátny fond telesnej kultúry. Výstavba Národného tenisového centra, ktoré bude mať päťdvorcovú tenisovú tréningovú halu s komplexnou infraštruktúrou a s centrálnym tenisovým dvorcom s otváracou strechou pre štyritisíc divákov, by sa mala ukončiť v prvom štvrťroku 2003.

Súvisiace články