Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Tenis: Mihal štartu Hantuchovej proti Češkám neverí

Daniela Hantuchová a Mojmír Mihál. (Autor: ČTK)
SITA|Publikované 30. jan 2008 o 11:14

BRATISLAVA 30. januára (SITA) - Slovenské tenistky nabrali v stredu predpoludním kurz Brno, ktoré bude počas víkendu dejiskom stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie ženských ...

BRATISLAVA 30. januára (SITA) - Slovenské tenistky nabrali v stredu predpoludním kurz Brno, ktoré bude počas víkendu dejiskom stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie ženských reprezentačných tímov medzi Slovenskom a domácim Českom.

Autom Slovenského tenisového zväzu (STZ) odcestovali krátko po pol deviatej do moravskej metropoly kapitán Mojmír Mihal, tréner Ladislav Simon, nová vedúca fedcupového tímu Henrieta Nagyová a hráčky Magdaléna Rybáriková a Kristína Kučová.

O niečo neskôr sa do Brna vybrala so svojím trénerom aj Dominika Cibulková a tiež najskúsenejšia členka tímu Janette Husárová. "Nálada je dobrá, keď sa niekde ide spoločne, je to vždy sviatok," povedal krátko pred odchodom do Brna kapitán M. Mihal.

Už niekoľko dní sa vedú diskusie o tom, či slovenský tím posilní v atraktívnom a prestížnom súboji aj súčasná ôsma hráčka sveta Daniela Hantuchová. Po príchode z Melbourne čerstvá semifinalistka Australian Open avizovala, že prioritou je pre ňu doliečenie boľavej päty a hrať bude len v prípade stopercentného zdravotného stavu. V jednej z odpovedí dokonca svoj príchod do moravskej metropoly prirovnala k zázraku.

"Ja osobne s tým už veľmi nerátam, že sa Daniela dá zdravotne do poriadku. Viem, že ide o vleklé zranenie a že ju to bolí. Budem však príjemne prekvapený, keď napokon príde do Brna. My ale musíme pripravovať družstvo na zápas tak, akoby sme mali nastúpiť bez Hantuchovej. V takom prípade predbežne rátam, že Dominika Cibulková bude jednotka do dvojhry a Magda Rybáriková dvojka," vysvetlil M. Mihal. K ambíciám tesne pred odchodom kapitán poznamenal: "Český tím je veľmi vyrovnaný a silný. Naše družstvo by bolo s Danielou oveľa silnejšie ako vlani. Bez nej to také nebude, ale budeme bojovať. Chceme odviesť určite sto percent pre to, aby sme boli úspešní."

Slovenky čaká po príchode do dejiska stretnutia o 14.00 h tlačová konferencia a potom prvý tréning.

V Brne sa bude hrať počas víkendu 2. - 3. februára v halových podmienkach na tvrdom povrchu Supreme v pavilóne B Výstaviska. Stretnutie je akousi odvetou za vlaňajší aprílový bratislavský duel v rovnakej fáze tejto súťaže, v ktorom Češky zvíťazili napohľad hladko 5:0. Až do nezvratného stavu 3:0 v ich prospech však potrebovali na zisk bodu bez výnimky trojsetové duely.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články