Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenis: McEnroe chce obmedziť účinnosť tvrdých podaní

TASR|Publikované 24. máj 2002 o 11:48

Madrid 24. mája (TASR) - Bývalá svetová tenisová jednotka Američan John McEnroe požaduje, aby novej generácii hráčov s tvrdým podaním zmenšili pole, ...

Madrid 24. mája (TASR) - Bývalá svetová tenisová jednotka Američan John McEnroe požaduje, aby novej generácii hráčov s tvrdým podaním zmenšili pole, do ktorého hráči podávajú.

"Podanie sa stalo až priveľmi rozhodujúcim článkom hry, špeciálne na dvorcoch s rýchlym povrchom. Tenis potrebuje zmenu a malo by sa začať s podaním, aby sa hra stala viac atraktívnejšia. Ak by sa pole pre podávanie priblížilo o 20 cm bližšie k sieti, sťažilo by to úlohu vyhláseným servismanom a pomohlo by to menej silovým hráčom," povedal 43-ročný veterán, ktorý si myslí, že mužský tenis stratil na kráse.

"V Amerika je ženský tenis populárnejší ako mužský. Je to niečo neskutočné. Mužský tenis potrebuje niečo zmeniť a kompetentní by sa mali zamyslieť prečo sa to stalo. V súčasnosti je v tenise priveľa sily, ale hráči potrebujú dať svojej hre aj inú dimenziu, aby diváci zistili akí sú dobrí," dodala žijúca legenda svetového tenisu.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.