Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tenis: Maleevová triumfovala v Moskve ROZŠÍRENÉ:Prvý Bulharkin titul v roku 2002

TASR|Publikované 6. okt 2002 o 15:56

Moskva 6. októbra (TASR) - Bulharská tenistka Magdalena Maleevová zvíťazila vo finále turnaja o Kremeľský pohár v Moskve (dotácia 2,224 mil. dolárov) ...

Moskva 6. októbra (TASR) - Bulharská tenistka Magdalena Maleevová zvíťazila vo finále turnaja o Kremeľský pohár v Moskve (dotácia 2,224 mil. dolárov) nad Američankou Lindsay Davenportovou, 2. nasadenou v troch setoch 5:7, 6:3, 7:6 (4). Dvadsaťsedemročná Maleevová, ktorá je v súčasnosti na 23. mieste svetového rebríčka získala svoj deviaty titul na WTA Tour a prvý v tomto roku.

Maleevová triumfovala na Kremlin Cupe už po tretí raz, keď predtým zvíťazila na tomto turnaji v rokoch 1994 a 1995. Na ceste za tretím prvenstvom zdolala okrem Davenportovej aj ďalšie dve hráčky z elitnej svetovej desiatky - najvyššie nasadenú Američanku Venus Williamsovú a turnajovú päťku Francúzku Amélie Mauresmovú.

"Ešte nikdy sa mi npodarilo v jednom týždni zdolať tri hráčky z prvej svetovej desiatky a myslím, že som zažila najlepších sedem dní v mojej kariére. Z víťazstva v Moskve mám veľkú radosť," povedala po zápase Maleevová.

"V dnešnom zápase som síce zaznamenala 15 es, v rozhodujúcich momentoch ma však podanie nepodržalo. Hlavnú príčinu mojej prehry ale vidím v tom, že som nevedela na Magdalenu vyvinúť pri jej druhom podaní väčší tlak," povedala Davenportová.

dvojhra - finále:

Magdalena Maleevová (Bul.) - Lindsay Davenportová (2-USA) 5:7, 6:3, 7:6 (4)

Súvisiace články