Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Tenis: Macko na slávnosti zdôraznil úspechy a pochválil dotácie pre NTC

TASR|5. dec 2001 o 22:54

Bratislava (TASR) - Prezident STZ Tibor Macko vo svojom príhovore počas slávnostného vyhlásenia ankety o tenistu roka v Slovenskej filharmónii v bratislavskej ...

Bratislava (TASR) - Prezident STZ Tibor Macko vo svojom príhovore počas slávnostného vyhlásenia ankety o tenistu roka v Slovenskej filharmónii v bratislavskej Redute zôraznil úspechy tohto športu v uplynulom období.

Podľa neho to bol rok ďalšieho pôsobenia vo Svetovej skupine Davisovho pohára i Pohára federácie a udržania sa v nej aj pre budúci rok. Najlepší slovenskí tenisti si v piatich prípadoch vybojovali umiestenia v prvej stovke svetových rebríčkov ATP, WTA.

"Veľkú radosť máme zo schválenia výstavby Národného tenisového centra, ktoré iste pomôže najmä našim reprezentantom ešte k vyššej výkonnosti a úspechom," povedal T. Macko. Slávnosťou vhodne prebiehal tenisový život priamo na dvorcoch na veľkej obrazovke, ktorá dominovala slávnostnému pódiu. Pozvaní hostia sledovali vyznamenania jednotiek sponzormi v sprievode prezidenta STZ: 17-ročnú Lenku Dlhopolcovú a 18-ročného Petra Čapkoviča, 23-ročnú Henrietu Nagyovú a o mesiac 24-ročného Dominika Hrbatého. Vyznamenali aj tenistov - vozíčkárov, túto česť získali Jana Valentová, Jozef Felix a Marek Gergely. O spoločenskú úroveň slávnosti sa starala moderátorka Jarmila Hargašová a hudobná skupina No Name.

Súvisiace články