Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Tenis: Lleyton Hewitt pravdepodobne zažaluje ATP o 1,5 milióna dolárov

TASR|14. apr 2003 o 20:46

Monte Carlo 14. apríla (TASR) - Svetová tenisová jednotka Austrálčan Lleyton Hewitt pravdepodobne zažaluje Asociáciu tenisových profesionálov (ATP) ...

Monte Carlo 14. apríla (TASR) - Svetová tenisová jednotka Austrálčan Lleyton Hewitt pravdepodobne zažaluje Asociáciu tenisových profesionálov (ATP) na najvyššom súde Južnej Austrálie o 1,5 milióna amerických dolárov. Hewitt tak chce reagovať na dlhotrvajúcu kauzu, keď ho ATP pokutovala sumou 106.000 dolárov za to, že na turnaji v Cincinnati v auguste minulého roku neposkytol rozhovor televízii ESPN. Hewitt je rozhodnutý ATP žalovať aj napriek tomu, že mu pokutu po jeho odvolaní zredukovala na 20.000 dolárov.

"Naše odvolanie nebolo motivované peniazmi. Ak si ATP myslí, že zredukovaním pokuty o 80 percent nás upokojí, tak sa mýli. Lleyton už minul viac ako výšku pôvodnej pokuty na sledovanie tejto kauzy," povedal Hewittov otec Glynn.

Úradujúci šampión grandslamového Wimbledonu sa obrátil na súd vo svojom rodnom štáte a v procese, ktorý sa na pojednávanie pravdepodobne dostane v júni, bude požadovať náhradu za svoju poškodenú reputáciu. ATP navyše Hewittovu zadržalo finančnú prémiu za účasť vo finále na turnaji v Cincinnati kde prehral so Španielom Carlosom Moyom.

Súvisiace články