Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tenis: Len 15-ročný Nadal-Parera sa na turnaji v Mallorke zapísal do histórie

TASR|Publikované 1. máj 2002 o 11:55

Mallorca 1. mája (TASR) - Deviatym tenistom tzv. Open éry, ktorý vyhral svoje debutové stretnutie v hlavnej súťaži na turnaji ATP pred dovŕšením 16-tych ...

Mallorca 1. mája (TASR) - Deviatym tenistom tzv. Open éry, ktorý vyhral svoje debutové stretnutie v hlavnej súťaži na turnaji ATP pred dovŕšením 16-tych narodenín, sa stal iba 15-ročný Španiel Rafael Nadal-Parera. Na rakete mladého hráča skončil po setoch 6:4, 6:4, v 1. kole Mallorca Open s dotáciou 381.000 dolárov o desať rokov starší Ramon Delgado z Paraguaja.

Nadal-Parera dokonale využil možnosť štartu na domácom turnaji, jeho rodiskom a bydliskom je totiž ostrov Mallorca. Pred týmto podujatím sa zúčastnil hlavných súťaží iba na dvoch satelitných turnajoch a jednom zo seriálu Futures v Seville, kde vypadol v 2. kole.

"Chcel som nastúpiť a dobre hrať. Bolo to ťažké, ale sústredil som sa na svoju hru a vyšlo mi to," povedal 15-ročný tenista, ktorý pred týždňom dostal divokú kartu aj do kvalifikácie na Open Seat Godo v Barcelone, tam ale prehral v úvodnom kole s Talianom Stefanom Galvanim.

Nadal-Parera je iba o 15 dní starší ako Francúz Richard Gasquet, ktorý sa na začiatku apríla kvalifikoval do hlavnej súťaže v Monte Carle a stal sa tak najmladším účastníkom jedného z turnajov série Masters. "Hral som proti nemu asi pred štyrmi rokmi. Prehral som síce 6:7, 6:3, 4:6, ale sme v rovnakom veku, hráme rovnako dobre a už sa teším na všetky ďalšie stretnutia, ktoré ma v budúcnosti čakajú," dodal španielsky tínedžer.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.