Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tenis: Kühnen možno ostane na poste kapitána Nemecka natrvalo

TASR|Publikované 16. sep 2002 o 13:09

Berlín 16. septembra (TASR) - Prezident Nemeckého tenisového zväzu (DTB) Georg von Waldenfels v pondelok naznačil, že dočasný kapitán nemeckého daviscupového ...

Berlín 16. septembra (TASR) - Prezident Nemeckého tenisového zväzu (DTB) Georg von Waldenfels v pondelok naznačil, že dočasný kapitán nemeckého daviscupového tímu Patrick Kühnen by tento post mohol zastávať natrvalo.

Tridsaťšesťročného Kühnena poverili dočasným vedením tímu po tom, čo minulý týždeň rezignoval na funkciu kapitána bývalý wimbledonský šampión Michael Stich. Kühnen, ktorý bol dovtedy Stichovým asistentom, má viesť Nemecko v kvalifikačnom zápase Davisovho pohára o účasť vo svetovej skupine proti Venezuele (20.-22.9).

"Kühnena by ako kapitána hráči akceptovali. Máme s ním dlhodobejšie plány," prezradil von Waldenfels. "Otázka môjho ďalšieho pôsobenia v tíme po zápase s Venezuelou je otvorená. Určite sa však budem o tom rozprávať s hráčmi a predstaviteľmi zväzu. Potom sa rozhodneme, čo bude ďalej," povedal Kühnen, ktorý bol hrajúcim účastníkom všetkých troch triumfov Nemecka v Davisovom pohári (1988, 1989 a 1993).

Dôvodom minulotýždňovej Stichovej rezignácie bol odmietavý postoj reprezentantov Tommyho Haasa a Rainera Schüttlera voči jeho úmyslu povolať na stretnutie s Venezuelou legendárneho Borisa Beckera. Obaja dokonca pohrozili bojkotom zápasu v prípade, že Stich Beckera nominuje.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.