Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Tenis: Kuerten priletel do Austrálie vyhrať turnaj Masters

TASR|6. nov 2001 o 15:07

Sydney 6. novembra (TASR) - Brazílsky tenista Gustavo Kuerten priletel do austrálskeho Sydney na posledný turnaj Masters tohto roku, aby podľa svetovej tlače dokázal odvrátiť úpadok formy a obhájiť postavenie na čele mužského svetového rebríčka

.

Kuerten, ktorý je spolu s domácim Lleytonom Hewittom a Američanom Andrem Agassim jedným z popredným hráčov 3,7-miliónového turnaja, vyhral od septembrového US Open iba jeden zápas. V rebríčku vedie pred víťazom US Open Hewittom o 48 bodov, za víťazstvo v Sydney by získal 150 bodov. "Každý nový týždeň prináša nové očakávania. Teším sa na tento turnaj, ktorý je pre mňa veľkou šancou a budem sa ju snažiť využiť," povedal minuloročný prvý muž rebríčka a dodal: "Je to posledný turnaj roku a vložím do neho všetku svoju silu."

Andre Agassi, ktorý sa nedávno oženil s Nemkou Steffi Grafovou a narodil sa mu syn Jaden Gil, má v rebríčku stratu 39 bodov na Kuertena. Hewitt sa vrátil do Austrálie vo vrcholnej forme, keď z posledných 19 zápasov prehral len dva. Na turnaji sa okrem toho zúčastnia wimbledonský víťaz Chorvát Goran Ivaniševič, Rus Jevgenij Kafeľnikov, Španiel Juan Carlos Ferrero, Francúz Sebastien Grosjean a domáci Patrick Rafter.

Súvisiace články