Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Tenis: Kuerten nesúhlasí s nasadzovaním vo Wimbledone a hrozí neúčasťou

TASR|23. apr 2001 o 15:48

Barcelona 23. apríla (TASR) - Brazílsky tenista a čerstvý víťaz turnaja Masters v Monte Carle Gustavo Kuerten sa vyhráža organizátorom tradičného grandslamového ...

Barcelona 23. apríla (TASR) - Brazílsky tenista a čerstvý víťaz turnaja Masters v Monte Carle Gustavo Kuerten sa vyhráža organizátorom tradičného grandslamového turnaja vo Wimbledone svojou neúčasťou, nakoľko nesúhlasí so systémom nasadzovania hráčov na tomto podujatí. Dôvodom jeho zámeru je fakt, že vo Wimbledone sa už tradične nenasadzujú tenisti podľa rebríčka ATP alebo Champions Race, ale podľa vlastného systému organizátorov turnaja.

"Chcem upozorniť na to, že sa vo Wimbledone vôbec nezohľadňujú výsledky za posledných 12 mesiacov. V nasadzovaní sa každý rok dejú nezmysli a mnoho hráčov by si želalo zmenu. Týmto chcem vyzvať svojich kolegov, aby sa pripojili k tejto iniciatíve," povedal momentálne druhý hráč svetového rebríčka. V minulom roku sa z rovnakého dôvodu na Medzinárodných majstrovstvách Anglicka nezúčastnili španielski tenisti Alex Corretja a Albert Costa.

Súvisiace články