Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenis: Kučera zmenil názor a bude hrať v Davisovom pohári proti Rumunsku

TASR|Publikované 12. sep 2002 o 14:33

Bratislava 12. septembra (TASR) - Slovenský tenista Karol Kučera po rozhovoroch s nehrajúcim kapitánom daviscupového tímu Miloslavom Mečírom a generálnym ...

Bratislava 12. septembra (TASR) - Slovenský tenista Karol Kučera po rozhovoroch s nehrajúcim kapitánom daviscupového tímu Miloslavom Mečírom a generálnym sekretárom STZ Igorom Moškom zmenil svoje pôvodné rozhodnutie neštartovať v barážovom zápase svetovej skupiny Davisovho pohára v Prešove proti Rumunsku (20. - 22. septembra) a bude v ňom pripravený nastúpiť.

"Do Prešova idem a chcel by som dať najavo, že podobné výroky, ktoré sa stali v predchádzajúcich daviscupových stretnutiach, budem ignorovať," uvádza sa v oficiálnom vyjadrení slovenskej mužskej tenisovej dvojky. "Určite by sa mi lepšie hralo bez týchto okolností, ale budem sa snažiť to ďalej nedramatizovať a viac sa k tomu nevracať. Zmenil som svoje rozhodnutie na poslednú chvíľu, pretože stretnutie s Milošom Mečířom a Igorom Moškom ma prinútilo pozrieť sa na celú vec aj z iného uhlu. Bol som prekvapený, koľkým ľuďom, či už v tíme, alebo aj iným, na mne záleží, aby som hral a uvedomil som si, že je to dostatočný dôvod na to, aby som išiel späť do boja," vysvetľuje Kučera dôvody zmeny svojho postoja k reprezentácii.

Kučera pre narušené vzťahy so slovenskou jednotkou Dominikom Hrbatým ešte z minulého roka najskôr vylúčil svoju ďalšiu účasť v daviscupovom tíme. Nehrajúci kapitán preto na zápas s Rumunskom nominoval kvarteto Hrbatý, Karol Beck, Ladislav Švarc a Ján Krošlák. Po zmene Kučerovho názoru však Mečíř s najväčšou pravdepodobnosťou nomináciu upraví a prípadné zmeny oficiálne oznámi počas slávnsotného žrebovania súboja Slovensko - Rumunsko na budúci štvrtok v Prešove.

mp mi

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.