Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tenis: Kučera v prvom kole proti Ch. Rochusovi, odhlásil sa aj Sluiter

TASR|Publikované 3. nov 2002 o 14:43

Bratislava 3. novembra (TASR) - Súperom najvyššie nasadeného Dominika Hrbatého v prvom kole 3. ročníka challengerového turnaja ATP Tatra Banka Open ...

Bratislava 3. novembra (TASR) - Súperom najvyššie nasadeného Dominika Hrbatého v prvom kole 3. ročníka challengerového turnaja ATP Tatra Banka Open (100.000 dolárov) v Bratislave bude Argentínčan Federico Browne. Na turnajovú dvojku Karola Kučeru čaká na úvod Belgičan Christophe Rochus. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v bratislavskej Inchebe.

Organizátorom sa na poslednú chvíľu odhlásil holandský tenista Raemon Sluiter, ktorý mal byť nasadenou štvorkou. V pavúku hlavnej súťaže ho nahradí jeden z piatich kvalifikantov (postúpia z nej štyria víťazi a jeden lucky looser). Už predtým svoju účasť v Bratislave odvolali aj Francúz Julien Boutter, Rus Nikolaj Davydenko, Čech Radek Štěpánek, Maročan Hicham Arazi a Francúz Jerome Golmard.

V 32-člennej hlavnej súťaži na taraflexe Incheby sa predstaví s určitosťou šesť domácich hráčov - okrem Hrbatého a Kučeru ešte Karol Beck, Peter Čapkovič, Kamil Čapkovič a Ladislav Švarc. Ťahákom prvého kola by mal byť súboj Francúza Cédrica Piolina so Švajčiarom Marcom Rossetom. Beck nastúpi proti v dobrej forme hrajúcemu Bielorusovi Vladimirovi Volčkovovi. Kamil Čapkovič sa pokúsi prekvapiť v dueli s Dánom Kennethom Carlsenom, Peter Čapkovič zasa v stretnutí proti Iraklimu Labadzemu s Gruzínska. Na Švarca čaká súper z kvalifikácie.

Vstupné na stretnutia do haly C a D v Inchebe bude cez týždeň 50 Sk, na sobotňajšie semifinále i na nedeľňajšie finále 80 Sk.

Žreb 1. kola Tatra Banka Open:

Dominik Hrbatý (1-SR) - Federico Browne (Arg.), Michael Llodra (Fr.) - Mario Ančič (Chorv.), Cédric Pioline (Fr.) - Marc Rosset (Švajč.), Ota Fukárek (ČR) - Sargis Sargsian (6-Arm.), Anthony Dupuis (4-Fr.) - kvalifikant, Ladislav Švarc (SR) - kvalifikant, Željko Krajan (Chorv.) - Jan Vacek (ČR), Peter Čapkovič (SR) - Irakli Labadze (7-Gruz.), Vladimir Volčkov (5-Biel.) - Karol Beck (SR), Gilles Elseneer (Belg.) - kvalifikant, Nicolas Thomann (Fr.) - kvalifikant, Kamil Čapkovič (SR) - Kenneth Carlsen (3-Dán.), Dick Norman (8-Bel.) - kvalifikant, Tomáš Berdych (ČR) - Andreas Vinciguerra (Švéd.), George Bastl (Švajč.) - John Van Lottum (Bel.), Christophe Rochus (Bel.) - Karol Kučera (2-SR)

mp

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.