Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Tenis: Kučera triumfoval na bratislavskom turnaji Tatra Banka Open

TASR|11. nov 2001 o 18:41

Bratislava 11. novembra (TASR) - Víťazom 2. ročníka challengerového turnaja Tatra Banka Open v bratislavskej Inchebe s dotáciou 100.000 dolárov sa stal domáci tenista Karol Kučera, ktorý vo finále jednoznačne zdolal nasadenú osmičku Sargisa Sargsiana z Arménska v dvoch setoch 6:1 a 7:5. Stretnutie trvalo 89 minút a Kučera si po ňom odniesol prémiu 14.400 dolárov i 80 bodov do rebríčka ATP. Po Davidovi Sanguinettim sa 27-ročný Bratislavčan stal druhým víťazom v histórii turnaja.

Druhý vzájomný duel oboch tenistov (pred dvoma rokmi v Taškente vyhral Sargsian) mal v úvode jednoznačný priebeh. Po náročnom sobotňajšom semifinále s krajanom Jánom Krošlákom nejavila súčasná slovenská dvojka žiadne známky únavy a za 31 minút sa prvý set stal Kučerovou korisťou v pomere 6:1. Domáci favorit síce nevyužil v druhej hre päť brejkbalov, podarilo sa mu to však vo štvrtej i šiestej, keď pri podaní súpera využíval razantné returny. Kučerovi sa servis daril a súpera v prvom dejstve nepustil ani do jednej brejkovej možnosti.

Zaplnené hľadisko, v ktorom nechýbal ani premiér Mikuláš Dzurinda, bolo aj v druhom sete svedkom Kučerovej hernej prevahy, hoci na jeho začiatku prvýkrát stratil vlastné podanie. Jeho nátlaková hra však mala naďalej úspech a zaručila mu vedenie 3:1. Rodák z Jerevanu ani za tohto stavu nezložil zbrane, otočil skóre sériou štyroch získaných hier a za stavu 5:3 zo svojho pohľadu podával na víťazstvo v sete. Koncovka však opäť patrila Kučerovi, ktorý rutinérsky odvrátil hrozbu tretieho setu a v dvanástej hre využil svoj tretí mečbal.