Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tenis: Kučera so Sekáčom do 2. kola štvorhry Tatra Banka Open 2001

TASR|5. nov 2001 o 20:37

Bratislava (TASR) - Slovenskí tenisti Karol Kučera, Branislav Sekáč zvíťazili v 1. kole turnaja ATP Tatra Banka Open 2001 na dvorcoch bratislavskej Incheby nad švajčiarsko-nemeckým párom Ivo Heuberger, Lars Burgsmüller za 1:33 h v dvoch setoch 6:3, 6:4.

Domácim hráčom sa v 8. hre úvodného setu podarilo prelomiť podanie súpera a keďže v nasledujúcej svoj brejk potvrdili za 46 minút získali dejstvo v pomere 6:3. V druhom sete vyhrávali Heuberger s Burgsmüllerom po zlepšenej hre 2:0, no Slováci zvýšili dôraz a spresnili hru na sieti a po šnúre štyroch hier sa dostali do vedenia 4:2. Švajčiarsko-nemecký pár dokázal síce ešte vyrovnať na 4:4, no v nasledujúcej hre nevyužil výhodu podania a v desiatej hre Sekáč tretím využitým mečbalom zabezpečil postup do 2. kola.

štvorhra - 1. kolo:

Karol Kučera, Branislav Sekáč (SR) - Ivo Heuberger, Lars Burgsmüller (Švajč./Nem.) 6:3, 6:4