Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Tenis: Kučera sa oženil s dlhoročnou priateľkou, Mečíř meškal

TASR|18. nov 2001 o 11:04

Bratislava 18. novembra (TASR) - Slovenský tenista Karol Kučera uzavrel v sobotu v Bratislave v trinitárskom rímskokatolíckom Kostole svätého Jána z Mathy manželstvo so svojou dlhoročnou priateľkou Katarínou Jurčovičovou. Dvadsaťsedemročný Kučera dorazil na miesto obradu polhodinu pred svojou snúbenicou a pre značný chlad v chráme si so sebou priniesol aj elektrický teplovzdušný ventilátor.

Sobáš víťaza šiestich turnajov ATP a bývalého šiesteho hráča svetového rebríčka sledovala asi stovka hostí. Medzi gratulantmi boli aj zástupcovia "bieleho" športu - generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška, tréner daviscupového tímu Branislav Stankovič, či niekdajšia fedcupová reprezentantka Katarína Studeníková. Nehrajúci kapitán daviscupovej reprezentácie Miloslav Mečíř, ktorý bol donedávna aj osobným trénerom Kučeru, začiatok sobáša zmeškal. Obrad sledovali aj osobnosti z oblasti kultúry - speváci Pavol Habera a Ibrahim Maiga.

Do kostola nemali prístup fotoreportéri médií, svadbu pre súkromné potreby zaznamenával profesionálny fotograf. Po slávnostnom obrade sa novomanželia, ktorí už čakajú prírastok do rodiny, odobrali na svadobnú hostinu do Pezinka, kde má trvalé bydlisko nevesta.

/k dispozícii je aj fotoreportáž/

mi mp fi

Súvisiace články