Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Tenis: Kučera postúpil na Tatra Banka Open do 2. kola, Babej vypadol

TASR|6. nov 2001 o 23:36

Bratislava (TASR) - Slovenský tenista Karol Kučera zvíťazil v 1. kole turnaja ATP Tatra Banka Open 2001(100.000 dolárov) na dvorcoch bratislavskej Incheby nad Clemensom Trimmelom z Rakúska za 1:10 h v dvoch setoch 7:5, 6:0 a prebojoval sa tak do druhého kola, kde nastúpi proti Čechovi Leošovi Friedlovi. Kučera mal pôvodne nastúpiť v prvom kole proti Rumunovi Adrianovi Voineovi, ten však do Bratislavy napokon nepricestoval.

Do boja vo dvojhre zasiahol v utorok aj ďalší slovenský tenista František Babej, ktorý si miestenku do hlavnej súťaže vybojoval cez kvalifikáciu. V prvom kole však nestačil na Čecha Jířiho Vaněka, keď mu za 1:17 hod podľahol v dvoch setoch 6:7 (1) a 0:6.

V štvorhre sa darilo slovensko-českému páru Ján Krošlák, Jan Vacek, ktorý v úvodnom kole zdolal českú dvojicu Jaroslav Levinský, David Skoch hladko v dvoch setoch 6:4, 6:3. Úspešne si počínal aj slovenský pár Karol Beck, Igor Zelenay, ktorý si v prvom kole poradil so španielskou dvojicou Juan Ignacio Carrasco, Jairo Velasco jr. 6:7 (5), 6:4 a 6:3.

dvojhra - 1. kolo

Karol Kučera (SR) - Clemens Trimmel (Rak.) 7:5, 6:0, František Babej (SR) - Jíři Vaněk (ČR) 6:7 (1), 0:6

štvorhra - 1. kolo: Ján Krošlák, Jan Vacek (SR/ČR) - Jaroslav Levinský, David Skoch (ČR) 6:4, 6:3, Karol Beck, Igor Zelenay (SR) - Juan Ignacio Carrasco, Jairo Velasco jr. (Šp.) 6:7 (5), 6:4, 6:3