Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Tenis: Kučera po 3 rokoch znovu vo finále turnaja ATP

TASR|4. jan 2003 o 17:15

Chennai 4. januára (TASR) - Slovenský tenista Karol Kučera zvíťazil v semifinále dvojhry na turnaji v indickom Chennai (400.000 dolárov) nad 4. nasadeným ...

Chennai 4. januára (TASR) - Slovenský tenista Karol Kučera zvíťazil v semifinále dvojhry na turnaji v indickom Chennai (400.000 dolárov) nad 4. nasadeným Juanom Antoniom Chelom z Argentíny 6:3, 7:5 a po vyše trojročnej pauze znovu postúpil do finále niektorého z turnajov ATP.

Vo svojom doteraz poslednom finálovom vystúpení vyhral Kučera 10. októbra 1999 v Bazileji s Britom Timom Henmanom 3:2 na sety. V Chennai sa 28-ročný Slovák v boji o svoj šiesty titul ATP stretne s nasadenou dvojkou Paradornom Srichaphanom z Thajska, ktorý v semifinále vyradil Francúza Jeana-Reného Lisnarda hladko v dvoch setoch 6:2, 6:1. Vzájomná bilancia hovorí v prospech 23-ročného thajského tenistu, ten nad Kučerom dvakrát zvíťazil v roku 2000 a to na Hopmanovom pohári v troch setoch a na Australian Open mu dovolil získať jedno dejstvo.

Kučera urobil rozhodujúci krok k zisku úvodného setu brejkom v 6. hre, po ktorom viedol 5:2 a hneď v nasledujúcej presným tvrdým podaním svoje ambície v tomto dueli potvrdil. "Malá mačka" sa dostala do úniku hneď na začiatku druhého dejstva a aj keď sa Chelovi podarilo vyrovnať na 5:5, záver už bratislavský rodák zvládol na výbornú.

"V roku 1998 som patril medzi najlepších hráčov, ale to už je päť rokov," povedal po stretnutí Kučera a dodal: "Teraz som iný človek, ale moja hra je viac-menej rovnaká. Rozdiel je viac v hlave, v myslení a ja som presvedčený, že je to správne a pre mňa dobré. Chela dnes bojoval zo všetkých síl, ale ja som vedel, že urobí chybu a je už ba na mne, aby som ju využil. Konečne, keď sa mu v druhom sete podarilo vyrovnať na 5:5, pozornou hrou som už svoju šancu z rúk nepustil."

dvojhra - semifinále:

Karol KUČERA (SR) - Juan Ignacio Chela (4-Arg.) 6:3, 7:5, Paradorn Srichaphan (2-Thaj.) - Jean-René Lisnard (Fr.) 6:2, 6:1

Súvisiace články