Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Tenis: Kučera nebude štartovať na treťom grandslamovom turnaji vo Wimbledone

TASR|21. jún 2001 o 18:30

Bratislava 21. júna (TASR) - Slovenský tenista Karol Kučera po neúčasti na druhom grandslamovom turnaji roka na dvorcoch Rolanda Garossa v Paríži nebude štartovať ani na ďalšom grandslamovom turnaji vo Wimbledone, ktorý sa na dvorcoch All England Clubu začína 25. júna. Lekárske vyšetrenie metódou magnetickej rezonancie totiž ukázalo, že Kučera má chronický zápal šľachy a preto mu pravú ruku museli ošterujúci lekári dať do sadry. Hornú končatinu bude mať fixovanú štyri týždne, potom bude nasledovať nevyhnutná rekonvalescencia.

"Ak pôjde všetko podľa plánu, Karol by sa mohol na dvorcoch opäť objaviť okolo 5. augusta, pričom by mal stihnúť prípravu na posledný grandslamový turnaj roka US Open. Za danej situácie pre neho nemalo význam hrať vo Wimbledone, ani liečiť zranenie pomocou obstrekov. Už na turnaji ATP v anglickom Queense pociťoval v zápase proti Juhoafričanovi Waynovi Ferreirovi silné bolesti, preto nemohol podať plnohodnotný výkon. Je to škoda, pretože Karol v minulosti odohral vo Wimbledone dobré zápasy a trávnatý povrch mu vyhovuje viac ako Dominikovi Hrbatému. Práve Domino bude na dvorcoch All England Clubu ako jediný reprezentovať slovenský mužský tenis a hoci má v prvom kole nepríjemného súpera v osobe Holanďana Sluitera, pri optimálnom výkone ho môže zdolať," povedal generálny skretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Kučera si mal podľa vyžrebovania hlavnej súťaže vo Wimbledone zmerať v 1. kole sily s nasadenou sedemnástkou, Nemcom Tommym Haasom.

la mi

Súvisiace články