Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Tenis: Kučera nastúpi v štvrťfinále turnaja Tatra Banka Open proti Rossetovi

TASR|8. nov 2001 o 21:25

Bratislava (TASR): Slovenský tenista Karol Kučera zvíťazil v 2. kole turnaja ATP Tatra Banka Slovak Open 2001 na dvorcoch bratislavskej Incheby nad kvalifikantom Leošom Friedlom z Česka za 2:03 h v dvoch setoch 7:6 (5), 7:5. Kučera v štvrťfinále nastúpi proti Švajčiarovi Markovi Rossetovi.

Friedl, ktorý v tomto roku spolu so Slovenkou Danielou Hantuchovou získali titul v miešanej štvorhre na grandslamovom turnaji vo Wimbledone, začal súboj s domácim tenistom koncentrovanejšie a po dvoch brejkoch viedol už 4:2. Kučera zmobilizoval sily, spresnil hru, pričom sa mu darila aj hra na sieti a vyrovnal na 6:6. O víťazovi úvodného setu rozhodol tajbrejk, v ktorom síce Kučera prehrával už 0:3, no napokon po 59 minútach získal dejstvo vo svoj prospech. V druhom sete prehrával slovenský hráč rovnako ako v predchádzajúcom 2:4, ale zvýšeným úsilím, pričom niektoré údery zdvíhali divákov zo sedadiel, sa dostal do vedenia 6:5. V nasledujúcej hre, ktorá trvala vyše štvrťhodiny, odvrátil Friedl pri svojom servise štyri mečbaly, no piaty už nie. A tak sa za hodinu a štyri minúty radoval domáci tenista, ktorý získal dejstvo v pomere 7:5.