Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tenis: Kučera chce vyhrať ešte jeden veľký turnaj a ukončiť kariéru na OH 2004

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 12:51

Bratislava 8. novembra (TASR) - Slovenský tenista Karol Kučera plánuje ukončiť svoju bohatú profesionálnu kariéru na olympijských hrách 2004 v Aténach. Bývalý člen Top 10...

Bratislava 8. novembra (TASR) - Slovenský tenista Karol Kučera plánuje ukončiť svoju bohatú profesionálnu kariéru na olympijských hrách 2004 v Aténach. Bývalý člen Top 10 (6. v Entry rebríčku ATP v septembri 1998), ktorý sa pred štyrmi rokmi dostal do semifinále Australian Open, keď vo štvrťfinále zdolal vtedajšiu svetovú jednotku Američana Peta Samprasa, chce vyhrať ešte jeden turnaj zvučného mena.

"Chcem potiahnuť minimálne jeden rok a skončiť na olympiáde v Aténach, samozrejme, ak sa tam dostanem," povedal po prehre v 2. kole turnaja Tatra Banka Open v Bratislave so Švajčiarom Georgom Bastlom 28-ročný slovenský daviscupový reprezentant a pokračoval: "Taká je moja predstava, všetko ale záleží od toho, či budem zdravý a bude sa mi dariť. Posledný polrok hrám pravidelne, vyhýbajú sa mi zranenia, čo sa odrazilo aj na mojej chuti do hry.

Po dobrom štarte do tejto sezóny, keď sa mi celkom darilo na Indian Wells, prišli nejaké zranenia, narodilo sa nám dieťa, ale druhá polovica roka bola zasa celkom dobrá. V Petrohrade som sa cítil fantasticky, dostal som sa do semifinále. Vyriešil som aj našu bytovú otázku. Doteraz sme žili provizórne s rodinou v jednoizbovom byte, presťahujeme sa do väčšieho, v ktorom budem mať viac priestoru. Aj to prispeje k mojej väčšej pohode. Motiváciu ešte mám, chcel by som vyhrať nejaký väčší turnaj. S kondíciou nepociťujem problémy, čo bolo vidieť aj počas trojhodinového maratónu s Bastlom a tak by moje plány pri vhodnej konštelácii mohli vyjsť."

Záver roka strávi víťaz piatich turnajov ATP v kruhu rodiny a v Bratislave aj začne s tréningom na novú sezónu: "Po trojtýždňovej dovolenke a asi päťdňovej lyžovačke sa pustím do kondičnej a hernej prípravy. Keďže som vlani na Tatra Banka Open vyhral, stratím v rebríčku ATP body a klesnem asi na 85. miesto. Začiatkom januára pôjdem obhajovať vlaňajšie semifinále na turnaj do indického Chennai, na Australian Open sa dostanem do hlavnej súťaže a potom na niektorých podujatiach budem musieť začínať z kvalifikácie. Ak však budem premieňať

S blížiacim sa koncom kariéry plánuje Kučera odovzdať čo-to zo svojho nesporného tenisového umenia nastupujúcej generácii. "Zatiaľ ma neoslovila predstava, aby som sa po ukončení aktívnej činnosti prevtelil do úlohy trénera, aj keď si myslím, že by som mladším hráčom mal čo dať. Moja pomoc sa však rysuje úplne v inej rovine, niečo sa v NTC dáva dohromady. Sú také predbežné návrhy, že by som tam trénoval spolu s Karolom Beckom, ktorý sa enormne zlepšil a v Entry rebríčku ATP klope na prvú stovku. Treba ho trochu potiahnuť, rovnako aj ostatných ako napríklad Braňa Sekáča. Nevylučujem ani, že ak sa prihlásime do rovnakých turnajov, tak spolu s Karolom budem hrať aj debla," dodal Kučera.

Súvisiace články