Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Tenis: Krošlák si hladko poradil so Švarcom

TASR|7. nov 2001 o 20:15

Bratislava (TASR): Zo súboja dvoch slovenských daviscupových reprezentantov v 1. kole tenisového turnaja ATP Tatra Banka Open 2001 vzišiel víťazne Ján ...

Bratislava (TASR): Zo súboja dvoch slovenských daviscupových reprezentantov v 1. kole tenisového turnaja ATP Tatra Banka Open 2001 vzišiel víťazne Ján Krošlák, ktorý za 1:09 h zdolal Ladislava Švarca v dvoch setoch hladko 6:3, 6:3. V 2. kole nastúpi Krošlák proti víťazovi úvodného ročníka Davide Sanguinettimu.

V úvodnom sete sa podarilo 27-ročnému Krošlákovi prelomiť podanie svojho o štyri roky mladšieho súpera až piatym brejkbalom v 8. hre a po 34 minútach, keď sa presadil presnejšou hrou od základnej čiary a istými údermi na sieti, získal set v pomere 6:3.

V druhom dejstve brejkol Krošlák Švarca už v úvodnej hre. V ďalšom priebehu si obaja aktéri podržali svoj servis, no v 9. hre využil Krošlák pri podaní súpera prvý mečbal a po 35 minútach získal víťazstvo v zápase v pomere 6:3, 6:3.

Hlas Jána Krošláka: "Toto bolo naše prvé vzájomné stretnutie na okruhu ATP. Boli sme obaja nervózni, ja som chcel dokázať, že nepatrím do starého železa a že ešte stále výkonnostne na mladých hráčov mám. Po dlhom čase som konečne vyhral v úvodnom kole a už sa teším na svojho ďalšieho súpera, ktorým bude obhajca titulu Sanguinetti.