Štvrtok, 16. septembra, 2021Meniny má Ľudmila

Tenis: Krošlák cíti krivdu, o voľných kartách vraj rozhodli nekompetentní

TASR|7. nov 2001 o 20:37

Bratislava 7. novembra (TASR) - Slovenský daviscupový reprezentant Ján Krošlák, ktorý v stredajšom stretnutí prvého kola turnaja ATP Tatra Banka Open 2001 na dvorcoch bratislavskej Incheby zdolal svojho krajana Ladislava Švarca 6:3, 6:3, cíti krivdu zo strany Slovenského tenisového zväzu, ktorý mu udelil voľnú kartu až na poslednú chvílu ako náhradníkovi za Karola Kučeru.

Krošlák argumentuje tým, že po jeho nevydarenej sezóne mal národný zväz po prvý raz možnosť pomôcť mu na domácom turnaji a odvďačiť sa mu tak za jeho dlhoročné služby v drese Slovenska v Davisovom pohári.

"V Davis cupe reprezentujem Slovensko už osem alebo deväť rokov. Som jediný z tímu, s ktorým nikdy neboli problémy, teda mám na mysli Kučeru alebo Hrbatého, nie nových členov kádra. Vždy som bol poruke a toto bola prvá príležitosť, keď mi mohol tenisový zväz podať pomocnú ruku. Sezóna sa mi nevydarila, takmer vždy som prehral v prvom kole a na tomto domácom turnaji som sa mohol znovu pozviechať," povedal rozčarovaný Krošlák a dodal: "Mrzí ma, že o voľných kartách rozhodujú ľudia, ktorí tomu nerozumejú. Borgula je veľmi dobrý hráč a som rád, že na turnaji štartoval, ale on voľnú kartu dostal za to, že je majstrom Slovenska na antuke. Ja som dva týždne obetoval na prípravu v hale na stretnutie Davisovho pohára v Prešove proti Chile a potom som podľa niektorých ľudí mal štartovať na antuke. Borgulovi dal zväz kartu pre turnaj, ktorý sa hral na taraflexe, takže logika mi tu niekde uniká."

Frustrovaný Krošlák napriek pocitu krivdy o odchode z daviscupového tímu neuvažuje. "Vždy budem k dispozícii. Keď ma nehrajúci kapitán zavolá, veľmi rád si zbalím veci a prídem. Na moje miesto sa však tlačia mladí a keď budú lepší a budú nominovaní, ja sa nenahnevám," dodal J. Krošlák. mi la mp

Súvisiace články