Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Tenis: Krajicek ukončil spoluprácu s koučom Goetzkem

TASR|15. feb 2003 o 11:20

Amsterdam 15. februára (TASR) - Holandský tenista Richard Krajicek ukončil spoluprácu so svojím dlhoročným trénerom Rohanom Goetzkem. Wimbledonský víťaz ...

Amsterdam 15. februára (TASR) - Holandský tenista Richard Krajicek ukončil spoluprácu so svojím dlhoročným trénerom Rohanom Goetzkem. Wimbledonský víťaz spred siedmich rokov tento krok zdôvodnil svojimi zdravotnými problémami a snahou nebrániť Goetzkemu v práci s inými tenistami.

"Posledný dva a polrok bol pre mňa veľmi ťažký, sužovali ma zranenia veľmi sa mi nedarilo ani po hernej stránke. Ťažké to však bolo aj pre môjho kouča," povedal 31-ročný veterán českého pôvodu, ktorý s Rohanom spolupracoval od roku 1990 a dodal: "Na konci minulého roku sme pracovali naozaj tvrdo, intenzívne, aby som bol pripravený na túto sezónu. Ale po mojom poslednom zranení lakťa na turnaji v Miláne sme si spolu sadli a dohodli na rozchode. Mali sme, máme a verím, že aj bude mať výborný vzťah, ale nechcem mu brániť chopiť sa inej príležitosti. Musím sa vážne zamyslieť nad mojou situáciou, verím, že naša vzájomná dohoda je to najlepšie pre oboch, čo sme mohli za danej situácie urobiť."

Krajickove problémy s lakťom sú už staršieho dáta. Vlani na Tour absolvoval comeback po dvadsaťmesačnej pauze od operácie pravého lakťa a v tomto roku sa prebojoval do semifinále turnaja ATP v Adelaide a štvrťfinále v Miláne. Po prehre s Fínom Jarkkom Nieminenom sa sťažoval na opätovné bolesti a neštartoval v drese Holandska v zápase 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára proti Švajčiarsku (2:3).

Súvisiace články