Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Tenis: Korda sa opäť predstaví tenisovým fanúšikom

TASR|5. dec 2001 o 15:35

Londýn 5. decembra (TASR) - Rok po nevydarenom návrate na tenisové kurty je Čech Petr Korda opäť pripravený zmerať si sily so svojimi starými rivalmi

.

Tentoraz sa víťaz grandslamového turnaja Australian Open z roku 1998 a bývalý druhý hráč rebríčka ATP rozhodol zúčastniť na tohtotýždňovom turnaji veteránov v Londýne, kde štartujú aj John McEnroe, Boris Becker, Pat Cash, Henri Laconte a Jeremy Bates.

"Po odchode z tenisu som netrénoval asi dva a pol roka. Posledné tri týždne som sa pokúšal dostať do formy, dúfam, že to bol dostatočne dlhý čas," povedal český tenista, ktorý sa v stredu večer v úvodnom zápase turnaja stretne s Jeremy Batesom. Korda zároveň s trochou humoru vyjadril vieru, že súťaž bude preňho menej bolestivá, ako športy, ktorým sa začal venovať po ukončení tenisovej kariéry. "Deň po ukončení kariéry som si išiel zahrať futbal, no takmer ihneď som si zlomil nos," povedal.

Tridsaťtriročný Korda sa definitívne rozhodol ukončiť kariéru v dvojhre po neúspešnom pokuse o návrat na challengerovom turnaji v Prahe-Průhoniciach v decembri minulého roku, keď ho v prvom kole vyradil slovenský tenista Martin Hromec (vtedy 416. v rebríčku ATP). O nový comeback sa pokúsil v júni na challengeri v Prostějove vo štvorehre, rovnako však vypadol už v úvodnom kole.

Korda mal v závere svojej kariéry problémy pre užívanie nedovolených látok a za pozitívny nález nandrolónu dostal pred dvoma rokmi ročný dištanc.

Súvisiace články