Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Tenis: Karol Kučera skončí po finále Davis Cupu

SITA|Publikované 25. okt 2005 o 13:06

BRATISLAVA 25. októbra (SITA) - Slovenský tenista Karol Kučera je po decembrovom finálovom stretnutí Davisovho pohára pripravený ukončiť profesionálnu kariéru. Bývalý šiesty hráč sveta pre Rádio Expres ...

BRATISLAVA 25. októbra (SITA) - Slovenský tenista Karol Kučera je po decembrovom finálovom stretnutí Davisovho pohára pripravený ukončiť profesionálnu kariéru. Bývalý šiesty hráč sveta pre Rádio Expres povedal, že už nie schopný dávať tenisu toľko, aby dosahoval kvalitné výsledky. Kučera odohral v aktuálnej sezóne na okruhu ATP, dvoch grandslamových turnajoch a v Davisovom pohári iba deväť duelov z bilanciou 4 víťazstvá - 5 prehier. "Tohtoročné finále Davis Cupu bude pre mňa možno posledná profesionálna tenisová záležitosť. Dnešný tenis si vyžaduje celého človeka a ja už nie som schopný tejto hre odvádzať toľko, čo predtým. Som už unavený z cestovania, ťažšie znášam, keď mám stráviť na turnajoch dva-tri týždne v kuse," uviedol pre Rádio Expres víťaz šiestich turnajov na okruhu ATP vo dvojhre Kučera. Tridsaťjedenročný Bratislavčan zároveň potvrdil, že sa chce čo najlepšie pripraviť na finále Davisovho pohára proti Chorvátsku, ktoré sa uskutoční v dňoch 2.-4. decembra v Sibamac aréne NTC v Bratislave. Ešte predtým by sa mal zúčastniť aj na challengerovom turnaji Tatra banka Open, kde bude obhajovať lanské semifinále.

Práve Davisov pohár zásadným spôsobom ovplyvnil Kučerovu kariéru. Nedávny semifinálový zápas s Argentínou bol pre neho jubilejným päťdesiatym vo dvojhre v Davisovom pohári (bilancia 33-17). Kučera bol v tíme od samého začiatku, teda od úvodných bojov v III. skupine euroafrickej zóny v roku 1994 a je v ňom aj teraz pri historickom postupe do finále.


Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články