Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Tenis: Kapitán fedcupového tímu Vajda reaguje na vyhlásenie Husárovej

TASR|3. máj 2001 o 09:48

Bratislava 3. mája (TASR) - Reakcia kapitána slovenského výberu pre Pohár federácie tenistiek Petra Vajdu na vyhlásenie Janetty Husárovej k neúčasti ...

Bratislava 3. mája (TASR) - Reakcia kapitána slovenského výberu pre Pohár federácie tenistiek Petra Vajdu na vyhlásenie Janetty Husárovej k neúčasti v zápase 1. kola svetovej skupiny proti Maďarsku, ktoré poskytla agentúre TASR 27. apríla 2001:

"Myslím si, že pre každého potencionálneho hráča fedcupového tímu by malo byť cťou a zároveň poctou reprezentovať svoju krajinu. V každom tíme platia určité nepísané pravidlá. Je len na svedomí a vedomí hráča, či ich bude rešpektovať. Nikto, kto vedome ignoruje a porušuje tieto pravidlá, nemôže byť v tíme. Počas môjho štvorročného pôsobenia vo funkcii nehrajúceho kapitána tímu žien k takémuto porušeniu zo strany J. Husárovej došlo trikrát. Napriek tomuto faktu dostala opäť príležitosť. Myslel som si, že sa dohodneme a spoločne dospejeme k porozumeniu. Príkladom bola účasť na OH 2000. Nominoval som Karinu Habšudovú a Henrietu Nagyovú, kvôli perspektíve v Pohári federácie. Podľa vtedajšieho rebríčka WTA bola prvou hráčkou do štvorhry Karina Habšudová. Janette Husárová sa teda mýli, ak hovorí o svojej jasnej nominácii na OH. Miesto vo štvorhre jej odstúpila Henrieta Nagyová. Počas olympiády vzájomná komunikácia naznačovala, že spolupráca sa zmenila k lepšiemu. Neskôr v Melbourne po vyžrebovaní fedcupového súpera pre Slovensko, sa Janette Husárová vyjadrila mne osobne, že vzťahy v tíme sú usporiadané a vysvetlené. Z tohto dôvodu, ako aj na základe dosahovaných výsledkov, som nemal dôvod nenominovať J. Husárovú do tímu. Spolu s trénerom fedcupového tímu Petrom Hrunčákom sme v Budapešti, tesne pred stretnutím s Maďarskom, sledovali zápasy nielen budúcich maďarských súperiek, ale aj našich hráčok - Kariny Habšudovej, Ľudmily Cervanovej a Janette Husárovej. Tu ma Husárová ubezpečila, že na stretnutie príde. Jej odchod na turnaj a rozhodnutie nezúčastniť sa prípravy, ako aj zápasov FedCupu, je nepochopiteľné a šokujúce nielen pre mňa, ale aj pre celý tím. Je mi ľúto, že došlo k tejto situácii. Janette Husárová mohla so svojimi skúsenosťami pomôcť nielen proti Maďarsku, ale aj proti Rusku. Týmto neublížila mne, ale ani kolektívu. Ten sa zomkol a vyburcoval k veľkému výkonu. Uškodila predovšetkým sebe. Neprajem jej, aby ju raz stretlo to, že ju priatelia nechajú, ako sa vraví, na holičkách. Naopak, prajem jej veľa víťazných zápasov, ako aj úspechov v živote."

Peter Vajda, fedcupový kapitán Slovenska

Súvisiace články