Streda, 24. február, 2021Meniny má Matej

Tenis: Kafeľnikov sa rozhodol pokračovať v kariére

TASR|Publikované 6. dec 2002 o 17:06

Moskva 6. decembra (TASR) - Ruský tenista Jevgenij Kafeľnikov v piatok odvolal svoje plány ukončiť po zisku Davisovho pohára kariéru a chce pokračovať ...

Moskva 6. decembra (TASR) - Ruský tenista Jevgenij Kafeľnikov v piatok odvolal svoje plány ukončiť po zisku Davisovho pohára kariéru a chce pokračovať v aktívnej činnosti.

"Dúfam, že moja fyzická kondícia mi dovolí vrátiť sa k vrcholnej forme, aby som bol opäť hráčom ako kedysi," povedal 28-ročný čerstvý víťaz Davisovho pohára. "Som profesionálom už vyše desať rokov a je cťou pre mňa byť súčasťou ATP Tour," povedal ďalej Rus.

Kafeľnikov pred finále Davisvho pohára v Paríži minulý víkend vyhlásil, že v prípade ruského víťazstva skončí s kariérou. Finále mu však nevyšlo podľa predstáv, keď prehral dvojhru a z víťazstva sa netešil ani vo štvrthre. Z ďalšej dvojhry ho nehrajúci kapitán Šamiľ Tarpiščev vyradil a namiesto neho hral rozhodujúci duel mladý Michail Južnyj, ktorý hoci prehrával 0:2 na sety, napokon rozhodol o ruskom triumfe. Podľa ruských médií odvolal Kafeľnikov svoje rozhodnutie o ukončení kariéry pre nespokojnosť s vlastnými výkonmi vo finále. "Nie, vôbec nie," povedal Kafeľnikov na margo médií. "Som úplne spokojný s tým, čo som vykonal vo finále a tešil som sa, keď to Michail vyhral a prekonal ten veľký tlak a zodpovednosť," povedal ďalej olympijský víťaz z OH 2000 v Sydney.

Kafeľnikov sa začiatkom tohto týždňa podrobil operácii žíl na nohe a podľa vlastných slov sa na kurty vráti až vo februári. "Nemyslím si, že budem môcť hrať na turnaji v Katare ani na Australian Open," zakončil Kafeľnikov.

Súvisiace články