Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Tenis: Kafeľnikov a Ivaniševič vyhrali v 1. kole Turnaj majstrov

TASR|13. nov 2001 o 15:05

Sydney (TASR) - Prestížny tenisový Turnaj majstrov (dotácia 3,7 milióna dolárov) pokračoval v utorok v hale Superdome v Sydney dvoma zápasmi 1. kola ...

Sydney (TASR) - Prestížny tenisový Turnaj majstrov (dotácia 3,7 milióna dolárov) pokračoval v utorok v hale Superdome v Sydney dvoma zápasmi 1. kola v skupine Kena Rosewalla. V úvodnom stretnutí zvíťazil piaty nasadený Rus Jevgenij Kafeľnikov za 2:17 hod. nad turnajovou štvorkou Juanom Carlosom Ferrerom zo Španielska v trojsetovej bitke 4:6, 6:1, 7:6 (5). V druhom súboji zdolal wimbledonský víťaz Goran Ivaniševič z Chorvátska svetovú jednotku Brazílčana Gustava Kuertena za 1:51 hod takisto v troch setoch 6:2, 6:7 (2), 6:4.

V prvom sete Ferrero zaskočil svojho súpera aktívnou hrou a po brejku sa ujal vedenia 2:0. Španiel si potom náskok s prehľadom udržal a získal dejstvo v pomere 6:4. V druhom sete dovolil Kafeľnikov svojmu súperovi uhrať iba jednu hru a vynútil si rozhodujúce dejstvo. V ňom už rodák zo Soči viedol 2:0 i 4:3, no nevyužil výhodu podania a prehrával 4:5. Rus vyrovnal na 6:6 a k slovu prišiel tajbrejk. V skrátenej hre mal už Kafeľnikov navrch a keďže Ferrero uhral iba päť bodov, po 2:17 hod sa radoval ruský tenista.

"Stav bol jedna jedna na sety a úspešnosť prvého podania bola iba dvadsaťpercentná. Pocedal som si, ako môžem takto vyhrať?," snažil sa nájsť príčinu pomalšieho rozbehu Kafeľnikov a pokračoval: "Začal som hrať trochu voľnejšie. Zaknihoval som prvý bod a to je hlavné."

V druhom súboji sa pustil víťaz tohtoročného grandslamového turnaja vo Wimbledone Goran Ivaniševič do najvyššie nasadeného Gustava Kuertena bez rešpektu a v úvodnom sete viedol za pár minút 3:0. Po výbornom výkone získal Chorvát dejstvo v pomere 6:2. V druhom sete rozhodoval tajbrejk, v ktorom mal navrch Kuerten. V rozhodujúcom dejstve nepustil Ivaniševič šancu z rúk a prvým mečbalom zaknihoval prvý cenný bod na turnaji. Výsledok:

dvojhra - 1. kolo: skupina Kena Rosewalla: Jevgenij Kafeľnikov (5-Rus.) - Juan Carlos Ferrero (4-Špan.) 4:6, 6:1, 7:6 (5), Goran Ivaniševič (8-Chorv.) - Gustavo Kuerten (1-Braz.) 6:2, 6:7 (2), 6:4

Súvisiace články