Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Tenis: Južnyj na Tatra Banka Open nepríde, Kučera asi s voľnou kartou

TASR|2. nov 2001 o 12:56

Bratislava 2. novembra (TASR) - V sobotu odštartuje na dvorcoch bratislavskej Incheby prvým kolom kvalifikácie 2. ročník challengerového turnaja ATP Tatrabanka Open (3. až 11. novembra) s dotáciou 100.000 dolárov

. Z turnaja sa pre zranenie nohy odhlásil člen širšieho výberu ruskej daviscupovej reprezentácie Michail Južnyj, ktorý mal byť turnajovou jednotkou a namiesto neho bude štartovať v hlavnej súťaži Brit Martin Lee. Slovenský tenista Karol Kučera, ktorý na práve prebiehajúcom turnaji série Masters v Paríži vypadol po veľkom boji v 2. kole s Maratom Safinom, pravdepodobne dostane voľnú kartu.

"Večer okolo deviatej prebehne žreb kvalifikácie i hlavnej súťaže," referoval zástupca riaditeľa turnaja Ľubomír Páleník a pokračoval: "Odhlásiť sa môže ešte prakticky hocikto, zatiaľ tak urobil iba Južnyj. Veríme, že olympijský víťaz z Barcelony Švajčiar Mark Rosset i finalista z Wimbledonu 1997 a US Open 1993 Francúz Cédric Pioline, tu štartovať budú."

Do súťaže je prihlásený i obhajca titulu Talian Davide Sanguinetti, ťahákom by mal byť i finalista nedávneho turnaja ATP v Štokholme Jarkko Nieminem z Fínska. Domácu tenisovú školu by mali vďaka štyrom voľným kartám, ktoré má k dispozícii Slovenský tenisový zväz (STZ), zastupovať Karol Kučera, Boris Borgula, Karol Beck i Ladislav Švarc. "Pre kvalifikáciu máme k dispozícii šesť voľných kariet, čiže počet Slovákov v hlavnej súťaži môže byť ešte vyšší. V štvorhre sa predstaví šestnásť párov, pre jej hlavnú súťaž má zväz pripravené tri voľné karty a jednu pre kvalifikáciu," dodal Ľ. Páleník.

Od pondelka je na programe hlavná súťaž dvojhry. V nej sa predstaví 32 hráčov, finále odohrajú v nedeľu 11. novembra (15.00). Víťaz singla si odnesie 14.400 dolárov a 80 bodov do Entry rebríčka ATP, zdolaný finalista získa 8000 dolárov a 56 bodov. Hrať sa bude rovnako ako vlani na povrchu taraflex.

V premiérovom ročníku zvíťazil Davide Sanguinetti, ktorý vo finále zdolal turnajovú jednotku Nemca Rainera Schüttlera 7:5, 6:1. Zo slovenských hráčov sa vlani najviac darilo Jánovi Krošlákovi, ten v semifinále skončil na Schüttlerovej rakete.

Vstupné na zápasy od pondelka do piatku je 30 slovenských korún (vlani 50 Sk), a semifinále a finále si budú môcť návštevníci pozrieť za 50 Sk (vlani 150 Sk).

mi mp

Súvisiace články