Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Tenis: Justine Heninovú privítalo v Bruseli desaťtisíc fanúšikov

TASR|8. jún 2003 o 20:18

Brusel 8. júna (TASR) - Desaťtisíc nadšených fanúšikov pripravilo víťazke Roland Garros Justine Heninovej-Hardennovej na bruselskom námestí Grand Place ...

Brusel 8. júna (TASR) - Desaťtisíc nadšených fanúšikov pripravilo víťazke Roland Garros Justine Heninovej-Hardennovej na bruselskom námestí Grand Place búrlivé privítanie.

Heninová zdolala v sobotňajšom finále na parížskej antuke krajanku Kim Clijstersovú 6:0, 6:4 a pre Belgicko získala historicky prvý grandslamový titul. Z Paríža sa Heninová vrátila autom, pričom od belgických hraníc ju až do Bruselu sprevádzala policajná eskorta.

Keď sa tenistka objavila krátko po 16.00 h na balkóne historickej bruselskej radnice, na preplnenom námestí Grand Place prepukli nekonečné búrlivé ovácie.

"Je to úžasné, takéto privítanie som naozaj nečakala. Musela som vám včera urobiť radosť, ale dnes ste ju urobili vy mne," povedala dojatá Heninová, ktorá fanúšikom sľúbila, že urobí všetko pre ďalšie veľké víťazstvá.

Z Paríža si samozrejme priniesla aj zmenšenú repliku slávneho pohára Suzanne Lengnenovej, ktorú nadšeným Belgičanom ukázala. Originál pohára, ktorý je cenou pre víťazku ženskej dvojhry na Roland Garros, ostáva v Paríži.

(spravodajca TASR Robert Sermek) la

Súvisiace články