Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tenis: Ivanovičovú privítali tisíce fanúšikov

Ana Ivanovičová s trofejou za víťazstvo na Roland Garros. (Autor: afp)
SITA|Publikované 10. jún 2008 o 20:54

Tisícky fanúšikov lemovali v utorok ulice hlavného mesta Srbska Belehradu vítajúc novú národnú hrdinku Anu Ivanovičovú, ktorá je poslednou víťazkou Roland Garros a zároveň novou svetovou jednotkou.

BELEHRAD 10. júna (SITA, AFP) - Tisícky fanúšikov lemovali v utorok ulice hlavného mesta Srbska Belehradu vítajúc novú národnú hrdinku Anu Ivanovičovú, ktorá v sobotu finálovým triumfom nad Dinarou Safinovou spečatila víťazstvo na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros.

"Na tento moment nikdy nezabudnem, nič sa mu nemôže vyrovnať," uviedla pred davom priaznivcov 20-ročná Belehradčanka, ktorej dali prítomní priaznivci viackrát najavo svoje sympatie piesňou: "Ana, milujeme ťa."

Ivanovičová, na 107. majstrovstvách Francúzska nasadená ako číslo 2, vystriedala na poste jednotky svetového rebríčka WTA Tour (ako 17. hráčka v histórii) Rusku Mariu Šarapovovú. "Posledné dni mi pripadajú ako sen. Nikdy nezabudnem na tento turnaj. Keď som počula našu národnú hymnu, nemohla som sa ubrániť slzám. Bol to pre mňa špeciálny moment," dodala mladá srbská tenisová nádej.

Tá v parížskom finále zvíťazila nad Safinovou za 98 minút presvedčivo 6:4, 6:3. Vyjadrila sa aj k tohtomesačnému tretiemu grandslamu v londýnskom Wimbledone: "Vo Wimbledone to bude veľmi ťažké. Myslím si však, že sa tu takto môžeme opäť stretnúť."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.