Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Tenis: Ivaniševič sa po operácii vracia na dvorce

TASR|20. jan 2003 o 14:18

Záhreb 20. januára (TASR) - Osem mesiacov po operácii ramena sa Chorvát Goran Ivaniševič opäť vracia na tenisové dvorce. Už 31-ročný bývalý wimbledonský ...

Záhreb 20. januára (TASR) - Osem mesiacov po operácii ramena sa Chorvát Goran Ivaniševič opäť vracia na tenisové dvorce. Už 31-ročný bývalý wimbledonský víťaz sa od pondelka predstaví na silne obsadenom challengerovom turnaji v nemeckom Heilbronne.

"Verím, že som ešte v tenise nepovedal posledné slovo. Chcem odohrať ešte veľa turnajov a mojím snom je niesť chorvátsku zástavu na slávnostnom otvorení olympijských hier 2004 v Aténach," povedal pre chorvátsky denník Vjesnik Ivaniševič, ktorý bol vlajkonosičom svojej krajiny aj na OH 1992 v Barcelone.

V Heilbronne chce Ivaniševič otestovať svoju formu najmä s ohľadom na blížiaci sa daviscupový zápas proti USA vo februári v Záhrebe. Nehrajúci kapitán domícich Niki Pilič chce v tomto stretnutí miláčika publika nasadiť minimálne do štvorhry. "Stav môjho ramena sa zlepšuje zo dňa na deň, ale tvrdiť už teraz, že nastúpim aj vo dvojhrách, je zatiaľ v rovine science fiction," uviedol Ivaniševič o svojom prípadnom štarte proti Američanom. V Davisovom pohári štartoval Goran naposledy vo februári minulého roka proti Nemecku (4:1).

mp

Súvisiace články