Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tenis: Ivaniševič nebude obhajovať titul vo Wimbledone

TASR|Publikované 7. máj 2002 o 16:54

Londýn 7. mája (TASR) - Chorvátsky tenista Goran Ivaniševič nebude obhajovať prvenstvo na grandslamovovom turnaji vo Wimbledone a v priebehu budúceho ...

Londýn 7. mája (TASR) - Chorvátsky tenista Goran Ivaniševič nebude obhajovať prvenstvo na grandslamovovom turnaji vo Wimbledone a v priebehu budúceho týždňa sa podrobí v nemeckom Heidelbergu operácii zraneného ľavého ramena.

Ivaniševič sa stal minulý rok prvým tenistom, ktorý triumfoval na Medzinárodných majstrovstvách Anglicka na trávnatých dvorcoch All England Clubu ako držiteľ voľnej karty po dramatickom finálovom víťazstve nad Austrálčanom Patrickom Rafterom.

"Veľmi som túžil hrať na tohtororočnom Wimbledone otváraci zápas na centrálnom dvorci, žiaľ, zdravotné problémy mi neumožnia štartovať. Je mi ľúto predovšetkých mojich fanúšikov, ktorí sa chystali do Londýna, aby ma prišli povzbudiť," povedal Ivaniševič.

Ľavoruký tenista s delovým podaním zápasí so zranením ramena už viac ako rok, pričom bolesti sa ešte vystupňovali po tom, ako Ivaniševič absolvoval vo februári stretnutie 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára proti Nemecku.

la mp

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.