Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Tenis: Ivaniševič chce budúci rok opäť vyhrať Wimbledon

TASR|Publikované 9. máj 2002 o 17:18

Záhreb 9. mája (TASR) - Minuloročný víťaz tenisového grandslamu vo Wimbledone Chorvát Goran Ivaniševič vo štvrtok vyhlásil, že sa chce na dvorce tohto ...

Záhreb 9. mája (TASR) - Minuloročný víťaz tenisového grandslamu vo Wimbledone Chorvát Goran Ivaniševič vo štvrtok vyhlásil, že sa chce na dvorce tohto turnaja vrátiť budúci rok a opäť ho vyhrať.

"To je moje najväčšie želanie," povedal 30-ročný Chorvát, ktorý nebude na tohtoročnom Wimbledone štartovať pre operáciu ramena. "Vrátim sa ako šampión, hoci viem, že v roku 2003 bude titul obhajovať ktosi iný. Ale pokúsim sa zvíťaziť znova," povedal ďalej Ivaniševič, podľa ktorého slov dlhuje toto víťazstvo sebe, svojej krajine a samotnému turnaju, ktorý mu dal vlani možnosť štartovať udelením voľnej karty. Ivaniševič bol prvým hráčom v histórii, ktorý vyhral Wimbledon s voľnou kartou a druhý, ktorý nebude obhajovať titul. Prvým bol Stan Smith v roku 1973.

Goran Ivaniševič sa operácii ramena podrobí po neustálych problémoch s ním počas celého desaťročia. "Uvedomujem si, že moje rameno je naozaj v zlom stave a už nebol zmysel odkladať operáciu," povedal populárny Chorvát, ktorý sa zákroku podrobí budúci týžden v nemeckom Heidelbergu.

Súvisiace články