Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Tenis: ITF prerokuje neúčasť USA vo finále Pohára federácie až vo februári

TASR|28. nov 2001 o 13:34

Londýn 28. novembra (TASR) - Americká tenisová asociácia, ktorá pre hrozbu teroristických útokov rozhodla o neúčasti tímu žien v nedávnom finále Pohára federácie v Madride...

Londýn 28. novembra (TASR) - Americká tenisová asociácia, ktorá pre hrozbu teroristických útokov rozhodla o neúčasti tímu žien v nedávnom finále Pohára federácie v Madride, môže byť potrestaná bližšie nešpecifikovanými sankciami Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF). O prípadnom treste pre USTA rozhodne zasadnutie ITF vo februári budúceho roku.

"Prípadné potrestanie sa bude prerokovávať až počas februárového zasadanie federácie," prezradil hovorca ITF a dodal: "Dôvod tohto zdržania je ten, že stále čakáme na správu Španielskej tenisovej federácie, ktorá hostila finálovú skupinu."

Členka amerického tímu Monica Selešová je proti akémukoľvek trestu, pretože: "Je ťažké zúčastniť sa na takomto podujatí v situácii, keď po septembrových útokoch v New Yorku vám FBI odporúča, aby ste nikam necestovali."

Členka komisie pre Pohár federácie za USTA Carol Graebnerová si nevie predstaviť, že by ITF trest americkej asociácii udelila: "Bolo by to poníženie. Vedenie ITF si musí uvedomiť, že pre našu neúčasť sme mali veľmi, veľmi vážne dôvody."

USA sú najvyššie nasadenou krajinou pre budúci ročník Pohára federácie a v 1. kole (27. a 28. apríla) privítajú doma tím Rakúska.

Súvisiace články