Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Tenis: Indian Wells ako Serbian Wells

Ana Ivanovičová s víťaznou trofejou. (Autor: Reuters)
SITA|Publikované 24. mar 2008 o 16:15

INDIAN WELLS 24. marca (SITA, AFP) - Novak Djokovič a Ana Ivanovičová zaznamenali pre srbský tenis na turnaji v americkom Indian Wells cez víkend víťazný "double". Srbský triumf v podaní Djokoviča na ...

INDIAN WELLS 24. marca (SITA, AFP) - Novak Djokovič a Ana Ivanovičová zaznamenali pre srbský tenis na turnaji v americkom Indian Wells cez víkend víťazný "double". Srbský triumf v podaní Djokoviča na prvom tohtoročnom podujatí série ATP Masters Series a Ivanovičovej v nemenej prestížnom turnaji žien mohol v kalifornskom Indian Wells ešte vyšperkovať Nenad Zimonjič. Ten s deblovým partnerom Kanaďanom Danielom Nestorom vo štvorhre turnaja v známej púštnej oáze podľahol izraelskému páru Jonathan Erlich, Andy Ram a nedokonal tak srbskú dominanciu.

Jeden z miestnych vtipkárov na tribúnach podľa agentúry AFP trefne poznamenal, že ak by na prvenstvo siahol aj Zimonjič, mohli by Indian Wells (v doslovnom preklade "Indiánske žriedla" - pozn. SITA) premenovať na Serbian Wells. "Náš triumf je úplne zaslúžený. Počas celej doterajšej kariéry sme tvrdo makali a toto je ocenenie našej práce. Podobné vavríny bývajú zväčša korunou celoživotnej driny. Naša krajina sa teraz ocitla v ťažkej ekonomickej i politickej situácii a ak sa dá, snažíme sa aspoň trochu spríjemniť obyvateľom Srbska ich životy," uviedol zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu, ktorý zároveň odmietol komentovať transparent so sloganom "Kosovo je srbské", ktorý držali niektorí z fanúšikov na hornej tribúne štadióna v Indian Wells.

Čiernu zástavu s podobným motívom bolo vidno najmä pri finálovom dueli Any Ivanovičovej, no na požiadavku organizátorov ho priaznivci Srbska pri Djokovičovom súboji s Fishom už nevystavili. Ani charizmatická dvadsaťročná Belehradčanka sa nechcela na túto tému veľmi vyjadriť. "O politike toho veľa neviem, ani sa o ňu nezaujímam. Keď hrám, chcem jednoducho čo najlepšie reprezentovať svoju krajinu. To čo sa deje, je pre Srbov veľmi tvrdé, no pre mňa je ťažké k tomu niečo dodať," uviedla Ivanovičová.


Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články