Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tenis: Husárová vyhrala v prvom kole Roland Garros nad Fusaiovou

TASR|Publikované 29. máj 2002 o 12:44

Paríž (TASR): Slovenská tenistka Janette Husárová zvíťazila v prvom kole grandslamového turnaja Roland Garros v Paríži nad Francúzkou Alexandrou Fusaiovou ...

Paríž (TASR): Slovenská tenistka Janette Husárová zvíťazila v prvom kole grandslamového turnaja Roland Garros v Paríži nad Francúzkou Alexandrou Fusaiovou po tuhom trojsetovom boji 6:2, 3:6 a 7:5. Stretnutie v utorok večer v dôsledku tmy prerušili za stavu 1:1 na sety a 1:1 v rozhodujúcom dejstve, v stredajšej dohrávke napokon slávila úspech rodáčka z Bratislavy, ktorá sa v druhom kole stretne s Japonkou Ai Sugijamovou.

V prvom sete na dvorci dominovala Husárová, ktorá ťažila zo svojho prvého podania, vo štvrtej a ôsmej prelomila súperkin servis a doviedla úvodné dejstvo za 30 minút do víťazného konca v pomere 6:2. V druhom sete sa karta obrátila, keď Fusaiová spresnila hru a aj vďaka Husárovej nevynúteným chybám viedla po dvoch brejkoch už 4:1. Hoci sa rodáčke z Bratislavy podarilo ešte znížiť na 3:4, záver setu patril domácej tenistke. V treťom sete Fusaiová v šiestej hre prelomila podanie Husárovej. Slovenka však vzápäti oplatila rovnakou mincou a vďaka svojej riskantnej hre napokon slávila úspech, keď za stavu 5:5 získala rozhodujúci brejk a šancu na víťazstvo si už pri vlastnom servise nenechala ujsť.