Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Tenis: Husárová so Safinovou vo štvrťfinále debla

TASR|25. jan 2004 o 07:55

Melbourne 25. januára (TASR) - Slovenská tenistka Janette Husárová postúpila spolu s Ruskou Dinarou Safinovou do štvrťfinále štvorhry úvodného grandslamového ...

Melbourne 25. januára (TASR) - Slovenská tenistka Janette Husárová postúpila spolu s Ruskou Dinarou Safinovou do štvrťfinále štvorhry úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open v Melbourne, keď na kurte číslo dva vyradili v osemfinále skúsený bulharsko-španielsky pár, 7. nasadený, Magdalena Maleevová, Conchita Martinezová za 72 minút v dvoch setoch 6:4, 6:4.

V boji o postup do semifinále budú Husárová so Safinovou čeliť tretej nasadenej juhoafricko-japonskej dvojici Liezel Huberová, Ai Sugijamová.

V úvodnom sete boli diváci svedkami vyrovnaného tenisu a o jeho výsledku rozhodol jeden brejk Husárovej so Safinovou. V druhom dejstve sa siedma nasadená dvojica pokúsila o zvrat, získala dva servisy slovensko-ruského páru, ale stratila tri a tak sa z postupu tešila deblová víťazka Masters z roku 2002 Husárová a jej partnerka Safinová.

štvorhra ženy - osemfinále:

Janette HUSÁROVÁ, Dinara Safinová (SR/Rus.) - Magdalena Maleevová, Conchita Martinezová (7-Bul./Šp.) 6:4, 6:4

Súvisiace články