Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Tenis: Huberová odmietla post nehrajúcej kapitánky nemeckého fedcupového tímu

TASR|14. jan 2003 o 16:24

Neuss 14. januára (TASR) - Nemecká tenistka Anke Huberová odmietla "z osobných dôvodov" post nehrajúcej kapitánky nemeckého fedcupového tímu, ktorý ...

Neuss 14. januára (TASR) - Nemecká tenistka Anke Huberová odmietla "z osobných dôvodov" post nehrajúcej kapitánky nemeckého fedcupového tímu, ktorý jej navrhol Nemecký tenisový zväz (DTB).

"Pre mňa je to jednoducho príliš skoro, nie som pripravená na to, aby som prevzala fedcupové družstvo," povedala 28-ročná Huberová, ktorá ukončila kariéru na Turnaji majsteriek v novembri 2001. "Naďalej však chcem pokračovať v spolupráci s národným zväzom a angažovať sa v príprave dorastu," povedala ďalej.

Huberová bola podľa nemeckých médií najlepšou kandidátkou pre DTB po tom, čo koncom uplynulého roka odstúpil z uvedeného postu po sporoch so zväzom Markus Schur. Nemecko čaká v 1. kole Fed Cupu v 26. a 27. apríla duel s obhajcom titulu Slovenskom a tím by mala po dohovore údajne viesť služobne najstaršia hráčka Barbara Rittnerová, ktorá však správu odmietla. "To je pre mňa novinka," povedala po prehre v 1. kole Australian Open s domácou Evie Dominkovicovou.

Po Hubersovej odmietnutí by sa podľa kuloárov mal ujať vedenia tímu bývalý člen daviscupového mužstva 45-ročný Klaus Eberhard. Huberová by sa mala naďalej venovať dorastencom. "Chcel by s ňou zorganizovať najmener dva-tri dorastenecké kurzy ročne. Už som s ou hovoril a má dobré nápady," povedal na jej adresu funkcionár DTB Rolf Schmid.

Pochopenie pre Huberovej rozhodnutie vyjadril prezident DTB Georg von Waldenfels. "Osobné dôvody sa musia vždy akceptovať a som rád, že chce s DTB naďalej spolupracovať. Na tom sa dá stavať," povedal šéf DTB.

O budúcnosti fedcupového tímu Nemecka sa bude rokovať 25. januára na stretnutí hráčok tímu, vrátane Barbary Rittnerovej, kde sa zúčastnia aj Huberová, von Waldenfels, Schmid a Eberhard.

Súvisiace články