Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Tenis: Hrou nevýrazný Rios kritizoval kvalitu turnaja v Acapulku

TASR|1. mar 2003 o 12:13

Acapulco 1. marca (TASR) - Bývalá svetová tenisová jednotka Marcelo Rios z Chile sa kriticky vyjadril na adresu organizátorov turnaja ATP Mexican Open ...

Acapulco 1. marca (TASR) - Bývalá svetová tenisová jednotka Marcelo Rios z Chile sa kriticky vyjadril na adresu organizátorov turnaja ATP Mexican Open v Acapulku a hlavne na kvalitu kurtov. Po štvrťfinálovej prehre s Agustinom Callerim z Argentíny Rios uviedol, že dvorec na ktorom sa zápas hral, bol jeden z najhorších, na akých kedy stál.

"Skutočne som nečakal, že nás organizátori postavia na takýto kurt," uviedol Rios, ktorému prekážalo aj to, že sa hralo cez deň za silného slnka na vedľajšom dvorci a nie večer na hlavnom: "Neviem, prečo sme museli hrať o tretej poobede v horúčave na nekvalitnom povrchu, keď hlavný je v oveľa lepšom stave a večer by sa nám hralo aj lepšie. Nie som si istý, či sa sem ešte niekedy vrátim. Videl som tu príliš veľa problémov a nedostatkov."

Organizátori turnaja v Acapulku Riosovu kritiku odmietli s odôvodnením, že všetci hráči majú rovnaké podmienky a všetky kurty podliehajú prísnym pravidlám ATP.

Súvisiace články