Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Tenis: Hrbatý vyhral tretí turnaj ATP, v Melbourne Parku ho čaká Lisnard

TASR|14. jan 2001 o 11:51

Melbourne 13. januára (TASR) - Svoje tretie víťazstvo na turnajoch ATP, prvé na tvrdom povrchu, si v novozélandskom Aucklande vybojovala slovenská mužská tenisová jednotka Dominik Hrbatý.

Dominik Hrbatý

Vo finále mu nestačil ani skúsený Španiel Francisco Clavet, s ktorým mal do finálového zápasu Hrbatý negatívnu bilanciu 0:2. V náročnom trojsetovom stretnutí nakoniec Hrbatý zvíťazil 4:6, 6:2, 6:3. Za svoje turnajové prvenstvo si Aucklandu slovenský tenista odniesol prémiu 29 1 dolárov.

Dominik Hrbatý: "Finále bolo vynikajúce. Obaja sme hrali dlhé výmeny, nekazili sme a nakoniec rozhodla moja lepšia kondícia. V úvodnom sete som si raz prehral servis a naopak nevedel som prelomiť Clavetovo podanie. Trochu som si musel zvykať na súperov nepríjemný ľavácky tenis, ale v druhom sete sa to otočilo, mal som brejky a v dlhých výmenách som mal navrch. Za víťazstvo som okrem finančnej prémie dostal aj tradičné trofeje a veľké päťlitrové šampanské."

V pondelok o 9.00 hodine SEČ by sa mal Dominik Hrbatý predstaviť v úvodnom kole na prvom grandslamovom turnaji roka Australian Open. Žreb mu, ako štrnástemu nasadenému hráčovi, určil za súpera v 1. kole 21-ročného francúzskeho kvalifikanta Jean-Rene Lisnarda (ATP-242.). Po očakávanom postupe do ďalších bojov, by ho v 2. kole čakal lepší z dvojice Markus Hantschk (Nem.)- Francisco Clavet (Špa.).

"Lisnarda som ešte hrať nevidel. Až na zápase si urobím taktiku. Trochu poznám jeho štýl hry, hrá od základnej čiary, ale myslím si, že ak nebudem veľa kaziť mal by som postúpiť. Najlepšie by bolo, keby som vyhral v troch setoch, pretože po Aucklande sa cítim trošku unavený. Rozmýšľať o súperovi v druhom kole je ešte predčasné, teraz sa musím sústrediť na Lisnarda," povedal o svojom úvodnom súperovi Dominik Hrbatý.

Súvisiace články