Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tenis: Hrbatý v treťom kole, Husárová vypadla

TASR|17. jan 2001 o 11:23

Melbourne 17. januára (TASR) - Slovenský tenista štrnásty nasadený Dominik Hrbatý zopakoval svoj víkendový triumf nad Španielom Franciscom Clavetom z finále turnaja v Aucklande aj v stredu v 2. kole grandslamového turnaja Australian Open a za 1:42 h po hl

adkom víťazstve v troch setoch 6:3, 6:4, 6:2 postúpil do 3. kola, kde sa stretne s Belgičanom Christophe Rochusom. Naopak 2. kolo bolo posledným vystúpením na turnaji pre Janette Husárovú, ktorá podľahla Rumunke Ruxandre Dragomirovej 1:6, 7:6 (7:3), 1:6.

Dvadsaťtriročný Hrbatý nemal so španielskym antukovým špecialistom žiadne problémy, prvý set vyhral za 28 minút v pomere 6:3, pričom zahral štyri esá a loptičky po jeho servise lietali rýchlosťou až 200 km/h. V druhom dejstve sa 32-ročný Clavet síce snažil klásť aký-taký odpor, no slovenský hráč využil jednu ponúknutú príležitosť na brejk a za 37 minút vyhral 6:4. V poslednej sade sa bratislavskému rodákovi podarilo dvakrát prelomiť podanie súpera a za 37 minút získal set v pomere 6:2. Hrbatý zahral v stretnutí 9 es, (Clavet 4), urobil 5 dvojchýb, až 43 nevynútených chýb, úspešnosť prvého podania mal 85% a zahral 35 víťazných úderov.

Dvadsaťšesťročná Husárová v úvodnom sete nezachytila nástup svojej o dva roky staršej súperky a za 19 minút prehrala hladko 1:6. V druhom dejstve, ktoré trvalo až 52 minút, sa obidvom hráčkam podarilo zhodne jedenkrát prelomiť podanie súperky. O výhre Husárovej rozhodol až tajbrejk, ktorý vyhrala v pomere 7:3. V poslednom sete zapla Dragomirová na vyššie obrátky, zaznamenala dva brejky a za 28 minút získala set v pomere 6:1. Slovenská reprezentantka nezahrala v stretnutí ani jedno eso, urobila 4 dvojchyby, 49 nevynútených chýb, úspešnosť prvého podania mala 57% a zahrala 25 víťazných úderov. Husárová si účasťou v druhom kole zopakovala svoje maximum spred troch rokov.

Výsledky - dvojhra - 2. kolo: muži: DOMINIK HRBATÝ (SR) - Francisco Clavet (Špan.) 6:3, 6:4, 6:2 ženy: JANETTE HUSÁROVÁ (SR) - Ruxandra Dragomirova 1:6, 7:6 (7:3), 1:6