Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Tenis: Hrbatý postúpil do semifinále - čaká ho Kučera

TASR|12. nov 2004 o 18:44

Bratislava (TASR) - Slovenská tenisová jednotka Dominik Hrbatý zvíťazil vo štvrťfinále dvojhry challengerového turnaja Tatrabanka Open v bratislavskom ...

Bratislava (TASR) - Slovenská tenisová jednotka Dominik Hrbatý zvíťazil vo štvrťfinále dvojhry challengerového turnaja Tatrabanka Open v bratislavskom NTC nad piatym nasadeným Jarkkom Nieminenom z Fínska za 62 minút v dvoch setoch 7:5, 6:0 a v sobotňajšom semifinále nastúpi proti krajanovi Karolovi Kučerovi.

V histórii podujatia má tak slovenský tenis v semifinálovej fáze prvýkrát trio želiezok v ohni, pred turnajovou jednotkou Hrbatým si miestenky vybojovali spomínaný Kučera a druhý nasadený Karol Beck, kvarteto dopĺňa juniorský majster sveta Marcos Baghdatis z Cypru.

Štrnásty hráč svetového rebríčka ATP Hrbatý si s Nieminenom, ktorý sa na Tatrabanke dostal pred tromi rokmi do štvrťfinále, podržali servis až do stavu 6:5 pre domáceho tenistu. V nasledujúcom geme vyhrával Nieminen pri svojom servise už 40:0, ale bratislavský rodák excelentným zmobilizovaním síl napokon brejkol súpera a zaknihoval dejstvo v pomere 7:5. Druhý set mal rovnaký scenár ako v predchádzajúcom súboji Becka s Talianom Aldim - Hrbatý poslal súpera do šatne s nepopulárnym "kanárom".

dvojhra - štvrťfinále:

Dominik Hrbatý (1-SR) - Jarkko Nieminen (5-Fín.) 7:5, 6:0

Hlas Dominika Hrbatého po postupe do semifinále challengerového turnaja Tatrabanka Open:
"Spočiatku som si musel zvykať na herný štýl môjho súpera. On hral pomalší tenis, kým ja som chcel ukázať rýchlu hru. V závere prvého setu sa mi podarilo dostať do rytmu, brejkol som ho a od tohto momentu som našiel na jeho štýl to, čo mi nakoniec prinieslo vytúžený postup."

Súvisiace články