Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Tenis: Hrbatý kritizuje kvalitu povrchu v prešovskej hale

Sportnet|19. sep 2001 o 15:29

Prešov 19. septembra (TASR) - Slovenský daviscupový tím sa už v plnom zložení pripravuje na dôležité barážové stretnutie s tenistami Chile o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára, ktoré sa začne v piatok v Prešove...

Prešov 19. septembra (TASR) - Slovenský daviscupový tím sa už v plnom zložení pripravuje na dôležité barážové stretnutie s tenistami Chile o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára, ktoré sa začne v piatok v Prešove úvodnými dvojhrami. Domácu zostavu skompletizoval príchod Dominika Hrbatého, ten však hneď kritizoval kvalitu taraflexového povrchu v Mestskej športovej hale.

Hrbatý si taraflex premiérovo vyskúšal už v utorok podvečer a počas tréningu so sparringpartnerom Karolom Beckom niekoľkokrát kritizoval jeho kvalitu a nerovnosti na ňom. "Taraflex v prešovskej hale je dosť krivý, čo je podľa mňa chyba Slovenského tenisového zväzu, ktorý nám mal pripraviť lepšie podmienky. Aj tak si však myslím, že v tomto zápase máme na víťazstvo," povedal D. Hrbatý. "Po dlhšom čase sa cítim v dobrej forme. Ak by som si mohol vybrať, radšej by som hral úvodný zápas, aby som potom mohol povzbudzovať Karola. Štvorhra je vždy veľmi dôležitá, avšak ani jeden hráč z oboch tímov nie je vyloženým deblovým špecialistom."

Na kritiku reagoval Igor Moška, generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu: "Priznávam, že povrch v hale nie je ideálny. Problémom je palubovka, na ktorej je natiahnutý taraflex. Jej vlastnosti sme pri obhliadke haly nemohli zistiť. Na jeden drevený podklad sa už nedá položiť druhý. Preto sme palubovku spevnili 6200 skrutkami, urobili sme to najlepšie ako sme vedeli. Aj nehrajúci kapitán Miloš Mečíř povedal, že je to v poriadku a dá sa na tom hrať. Jeho slová potvrdil aj vrchný rozhodca Carmelo di Dio. Zo súperovej strany sa nikto na povrch, ani na iné nedostatky nesťažoval."

Nehrajúci kapitán slovenského tímu Miloslav Mečíř očakáva ťažký zápas: "Súper prišiel v najsilnejšej zostave aj s Riosom. Našou hlavnou oporou je v súčasnosti Dominik Hrbatý a dúfam, že mu vydrží forma z Taškentu. Myslím si, že na tunajší povrch si rýchlo privykne. O výsledku stretnutia rozhodne každý získaný bod, štvorhra nie je silnou stránkou ani nášho ani tenistov Chile. Karol Kučera sa už dostal do pohody, keď na kyjevskom challengeri odohral šesť kvalitných zápasov, pred stretnutím nemá veľké vyhlásenia a aj jeho ruka je, zdá sa, už v poriadku. Dúfam, že sa na jeho hre neprejaví zápasové manko."

V utorok o ôsmej večer sa na dvorci s raketou v ruke objavila bývalá svetová jednotka Chiľan Marcelo Rios, ktorý sa po zvítaní s nehrajúcim kapitánom Milošom Mečířom pustil do tréningovej jednotky s krajanom Fernandom Gonzalesom. Oba tímy striedavo trénovali aj v stredu. V dejisku je už takmer všetko pripravené na piatkový úvodný zápas. O jeho aktéroch rozhodne štvrtkový žreb, ktorý sa uskutoční v hoteli Dukla. O vstupenky je značný záujem, ale priaznivci tenisu si ich môžu stále zakúpiť priamo v športovej hale v Prešove.

Prácu organizátorov zhodnotil aj Talian Carmelo di Dio, vrchný rozhodca tohto stretnutia: "Momentálne je stav povrchu v prešovskej hale v poriadku. Sú tam síce miesta, kde loptička horšie odskakuje, ale je to normálny hrateľný povrch. Zo žiadnej strany som nedostal nijaké protesty. Vo svojej rozhodcovskej kariére som zažil už aj zápasy na oveľa horších podkladoch, aký je v Prešove. Ani s osvetlením haly nie sú žiadne problémy. Všetko je v poriadku, hrať by sa mohlo už zajtra."

Súvisiace články