Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Tenis: Hrbatého podanie bolo na Australian Open druhé narýchlejšie

TASR|28. jan 2001 o 17:10

Melbourne (TASR) - Prvý tohtoročný tenisový grandslamový turnaj Australian Open, ktorý sa v nedeľu skončil víťazstvom Andre Agassiho v dvojhre mužov, navštívilo počas dvoch týždňov jeho trvania rekordných 543.843 divákov. (...)Melbourne (TASR) - Prvý tohtoročný tenisový grandslamový turnaj Australian Open, ktorý sa v nedeľu skončil víťazstvom Andre Agassiho v dvojhre mužov, navštívilo počas dvoch týždňov jeho trvania rekordných 543.843 divákov. Diváci v Melbourne tak prekonali doterajší rekord z roku 2000, keď tenisové súboje sledovalo 1.251 tenisových priaznivcov. Dňom s najväčším počtom divákov bola streda prvého týždňa, keď súboje na 24 dvorcoch sledovalo 54.632.

Viacerí tenisti sa na tohtoročnom Australian Open zaskveli rýchlym podaním. Nad všetkým však vynikal držiteľ svetového rekordu (239,7 km/h) v rýchlosti podania Brit Greg Rusedski, ktorého výkon 217 km/h bol najrýchlejším podaním turnaja. Iba o tri kilometre za hodinu zaostal za Rusedskim slovenský tenista Dominik Hrbatý, ktorý skončil svoju púť v Melbourne vo štvrťfinále na rakete Partricka Raftera.

Medzi ženami si najrýchlejšie podania pripísali sestry Williamsové. Zvíťazila Venus, ktorej podanie dosiahlo rýchlosť 189 km/h. Jej sestra Serena si na svoje konto pripísala najrýchlejšie podanie iba o dva kilometre za hodinu pomalšie.

Súvisiace články