Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Tenis: Hráčom robí problémy silný vietor, počasie sa do piatka nezmení

TASR|16. aug 2004 o 18:05

Atény 16. augusta (TASR) - Ruská tenistka Naďa Petrovová sa napriek víťazstvu v 1. kole olympijského turnaja v Aténach nad Slovenkou Martinou Suchou vehementne ...

Atény 16. augusta (TASR) - Ruská tenistka Naďa Petrovová sa napriek víťazstvu v 1. kole olympijského turnaja v Aténach nad Slovenkou Martinou Suchou vehementne sťažovala na silný vietor, ktorý počas zápasu častokrát nečakane menil smer loptičiek a čiastočne aj obmedzoval pohyb hráčok na dvorci.

"Nepamätám si na zápas, ktorý by sa hral v takom silnom vetre," povzdychla si nasadená deviatka, ktorá zdolala Martinu Suchú v dvoch setoch hladko 6:3, 6:3. Silné vetry začali metropolou Grécka prúdiť v nedeľu, práve v deň začiatku tenisového turnaja a miestami dosahovali nárazovú rýchlosť až 45 km/h.

Podľa Gréckeho meteorologického ústavu by sa charakter počasia v najbližších dňoch meniť nemal, až do piatka tak olympijskými športoviskami bude prúdiť nepríjemný vietor. "Väčšinou pri silnejšom vetre loptička zmení smer tak o 30 centimetrov, no dnes naše loptičky odfúklo aj štyri metre od plánovaného miesta," sťažoval sa indický tenista Leander Paes, bronzový medailista z OH 1996 v Atlante.

S nadhľadom sa na celú situáciu pozrel Španiel Carlos Moya, ktorý v 1. kole zdolal po vyrovnanom súboji Thomasa Enqvista zo Švédska až po trojsetovej bitke. "Dnes som sa snažil predovšetkým na kurte prežiť," povedal Moya.

Súvisiace články